Парк природи "Беремицьке". Рисі, кулани і тури в дикій природі Чернігівщини

лошади, куланы, парк Беремицкое
Коні в природному парку "Беремицьке"

Побродити лісовими стежками, побачити рисей, куланів, тарпанів і антилоп, заглянути в жуківню, покататися верхи на норікійському коні, а потім обговорити побачене біля мангалу — ось відмінний варіант провести вихідні. На Чернігівщині, у парку природи Беремицьке.

Де жити

Адреса: с. Беремицьке, Козелецький р-н, Чернігівська обл.

Геолокація: 50°53'44.5" N 30°52'35.3" E

Де зупинитися: на території парку будиночок з усіма зручностями на двох обійдеться від 1,4 тис. грн на добу. Також можна орендувати намет місткістю до шести чоловік, коштує оренда від 700 грн. У вартість включено квиток на відвідування всіх локацій парку. Можна приїхати і зі своїм наметом, тоді оренда місця в кемпінгу обійдеться у 300 грн за чотирьох осіб, але тоді вхід у парк доведеться оплачувати окремо. Паркування на території парку безкоштовне

Де поїсти

Обідати і вечеряти можна в місцевому ресторані, але працює він лише при наявності замовлень, тому оформляти їх потрібно за добу. Як правило, відвідувачі парку вважають за краще приїжджати зі своєю їжею і орендувати мангал (150 грн) і альтанки в зоні барбекю. За 10 км від парку є невеликий продуктовий магазин

парк природи Беремицьке, Чернігівщина, прогулянка по лісі
Прогулянка по такому лісі розбудить уяву і наповнить енергією і здоров'ям

Парк природи "Беремицьке" відкрили для відвідувачів в кінці 2017 року. Територія парку розташована на кордоні Дніпровсько-Донецької западини і Українського кристалічного щита, звивистий рух річки Десни створив у цьому місці унікальний мозаїчний ландшафт. Тому споглядання місцевої природи подарує незабутні враження кожному туристу.

На особливу увагу заслуговують місцеві тварини. Якщо пощастить, можна зустріти ослика-кулана, тура і дикого коня тарпана. Дивовижну антилопу, або сайгу, буде непросто помітити, вона занадто швидка, зате в жуківні можна познайомитися з величезною кількістю комах. Плануючи прогулянку, треба враховувати, що в жаркий день мешканці парку зазвичай ховаються.

При проходженні екостежок варто надягати закрите взуття — місцеві мурахи можуть атакувати ноги навіть під час ходьби.

У парку можна відвідати музей диких кішок, де є лісові коти і рисі. Комплексний вхідний квиток коштує 100 грн для дітей і 130 грн — для дорослих. Варто відвідати і стайню, щоб покататися верхи на норикійському коні.

дика рись, Беремицьке, природний парк
У музеї диких кішок є і лісові коти, і рисі

Для відвідувачів парку є особливе правило: сюди заборонено приїжджати зі своїми тваринами, оскільки чужий запах дратує вихованців. Також рекомендують не наближатися ближче ніж на 20 м до дитинчат тварин і тим паче — не гладити їх.

Залишаючи "Беремицьке", можна заїхати в містечко Остер, розташоване за 10 км від парку. Там знаходиться уламок Середньовіччя — залишки давньоруської церкви Юр'єва божниця (церква Святого Михаїла), побудованої ще у домонгольський період, у 1098 році.