У 2020 році за підтримки Держкіно в прокат вийшло 20 українських фільмів

кіно, Держкіно, Олександр Ткаченко, фільм, кінопрокат
Фото: Александр Ткаченко / Facebook | Олександр Ткаченко

За словами міністра культури, ще 92 кінопроєкти перебувають у провадженні.

Related video

У 2020 році в кінопрокат вийшло 20 українських фільмів, створених за підтримки Державного агентства з питань кіно, ще 92 проєкти запущені у виробництво.

Про це повідомив міністр культури і інформаційної політики України Олександр Ткаченко в ході онлайн-конференції за підсумками роботи в 2020 році, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У кінопрокат вийшло 20 українських фільмів в цьому році, створених за підтримки Держкіно. Запущені у виробництво 92 проєкти", — сказав Ткаченко.

Крім того, міністр нагадав, що в 13-му конкурсі кінопроєктів визначено 23 переможця на отримання держфінансування, а також 72 переможця в 14-му конкурсному відборі.

Нагадаємо, стрімінговий відеосервіс Netflix знімає в Україні свій перший фільм. Кінострічка буде називатися "The Last Mercenary" ( "Останній найманець"). Це комедійний бойовик про політичні інтриги на державному топ-рівні. За сюжетом, події розгортаються у Франції, проте велика частина зйомок пройшла в Києві з 10 по 26 серпня. Також зйомки будуть проходити в Парижі. Серед головних акторів — Жан-Клод Ван Дамм і Албан Іванов.

Крім того, оскароносний режисер Вінсент Ворд прилітав в грудні до Києва, щоб зняти повнометражний фільм "Кремінь" в акваторії Дніпра в Києві і на Київському водосховищі.