Маніяк і висока кухня. Чим Аню Тейлор-Джой нагодував Рейф Файнс у фільмі "Меню" (відео)

меню, фільм меню, аня тейлор-джой, фільм меню відгук, фільм меню рецензія, фільм меню аня тейлор-джой,
Фото: Кадр із фільму | Аня Тейлор-Джой і Рейф Файнс. Психологічне протистояння двох акторів: красиві крупні плани, погляди, очі

В Україні стартувала прем'єра трилера із зірковим кастом. На віддаленому острові зустрілися загадковий кухар Рейф Файнс і скандальна клієнтка Аня Тейлор-Джой. Хто кого чим нагодував і до того ж тут звичайний чизбургер, розповідає кореспондент Фокусу.

Related video

Три причини переглянути фільм "Меню"

Один раз у Гельсінкі мені пощастило (чи ні) побувати у ресторані високої кухні рівня зірки Мішлен. Тож усі ці вишуканості у вигляді "емульсії з кролика", "зимової капусти", екосистем і дрібних шматочків водоростей ("ми їмо море!") знайомі: жерти, вибачте, хочеться все одно. Тому на прем'єру я йшов не без легкого почуття зловтіхи, адже трейлер начебто натякав — усе на острові піде не так, як планувалося.

Причина 1: Чудова картинка "Меню"

Невелика група поціновувачів високої кухні, купивши квитки на вечерю за космічними цінами (приблизно 1 500 доларів за персону), вирушає на острів в елітний ресторан. Там їм запропонують неймовірні страви. Зокрема морські камені, на яких будуть розкладені гребінці та водорості. Будуть і їстівніші інгредієнти. Те, як усе знято на кухні — на етапах приготування — викликає захоплення. Відео ніби дає відчуття запаху та смаку.

Водночас обстановка в ресторані розжарюється, а подача кожної страви стає все більш напруженою. Шеф-кухар не без успіху нагнітає атмосферу дивними історіями перед кожною зміною. А як вони кричать "Так, шеф!" — можна не лише поїсти.

Причина 2: Акторська гра, тут і Волан-де-Морта згадаєш

Рейф Файнс у ролі шефа чітко позує, корчачи суворе обличчя і роблячи характерний поворот голови, після якого легко згадується головний лиходій "Гаррі Поттера". Одразу стає зрозуміло — він задумав недобре і гості входять до зловісного плану. Питання тільки, якою мірою готовності — вел-дан?

Перша кров проллється досить несподівано в середині фільму та трапези.

На сцену почне виходити героїня Ані Тейлор-Джой. Вона — лише подружка одного з фанатів здорового харчування. І потрапила на бенкет випадково, як заміна іншої дівчини. Так, вона, по-перше, не прописаний у сценарії шеф-кухаря гість. А, по-друге, може дозволити собі сказати "не смачно", якщо це справді не смачно. Таке може образити будь-якого майстра. А ображений майстер на кухні, повній гострих предметів, — це огого небезпечно!

Далі розвиватиметься психологічне протистояння двох акторів: красиві великі плани, погляди, очі. Таке все.

Фільм "Меню": офіційний трейлер

Причина 3. Сюжет: десь здивувалися "10 негренят"

Тим часом вечеря триває. З'ясовується, що всі зібрані на острові не так. І кожен так чи інакше, серйозно чи не дуже — нашого маніакального кухаря образив. Привіт, Агато Крісті! Так, у другій половині фільму нам уже розповідають — хто та чому там негідник.

До речі, чесно зізнатися, мені багато причин для помсти здалися не настільки значними. І це один із головних недоліків фільму: за красивою картинкою та загадками не зустрічається серйозних і мотивованих відповідей. Фільм ніби пропонує: дивися, але не думай.

І чизбургер

Іноді чизбургер вирішує. Більше, ніж уся висока кухня. Більше не скажу — буде загадка. Дивіться — це милий епізод у фіналі.

меню, фільм меню, аня тейлор-джой, фільм меню відгук, фільм меню рецензія, фільм меню аня тейлор-джой, меню аня тейлор-джой, фільми про маніяків, фільми про кухарів, меню прем'єра, меню трейлер, меню трилер, фільм як 10 негренят, маніяк на острові, фільми про їжу, фільми про кухню Fullscreen
Постарайтеся подивитись "Меню" на великому екрані
Фото: Кадр из фильма

Ну і постарайтеся подивитись "Меню" на великому екрані. Це цілком можливо. Головний лайфхак — приходити до початку сеансу, і якщо не почалася повітряна тривога — можна брати квитки. За 2 години до мого сеансу було продано лише 10 квитків, а на початок фільму в залі опинилося 90 осіб. Допоможемо кінобізнесу та кінопрокату!

Важливо
Що попросить Тільда Свінтон у джина. Чому потрібно дивитися фільм "Три тисячі років бажань"
Що попросить Тільда Свінтон у джина. Чому потрібно дивитися фільм "Три тисячі років бажань"