Повинен коштувати вдвічі дешевше: експерти JPMorgan назвали справедливу ціну біткоїну

Біткоїн, криптовалюта
Фото: Unsplash

Курс BTC завищений і продовжить зростання, якщо стане стабільнішим, вважають фінансисти.

Аналітики великого американського банку JPMorgan Chase визначили, скільки насправді має коштувати криптовалюта біткоїн. Результати їхнього дослідження наводить агентство Bloomberg.

Згідно зі звітом експертів, справедлива ціна для BTC наразі — $35 тис., тобто майже вдвічі менше за актуальний курс за даними Coinmarketcap ($62 тис.). Проте вартість може зрости і до $73 тис. у разі зниження волатильності. Як стверджують аналітики, саме нестабільність курсу відлякує інвесторів від криптовалюти.

"Мета біткоїну досягти курс в $100 тис. або вище, — це загальноприйнятий прогноз на 2022 рік. Однак, такі показники недосяжні без значного зниження волатильності. Цифрові активи в тренді, що зростає багаторічно, але зараз біткоїн виглядає непривабливо", — зазначили аналітики.

У 2022 році представники JPMorgan прогнозують зростання цифрових валют на 15% річних. На їхню думку, біткоїн та інші токени подорожчають набагато сильніше за нерухомість (12,5%), хедж-фонди (7,5%) та акції (5%), проте банкірам не варто рекомендувати їх клієнтам як основний актив.

У жовтні JPMorgan представив ще один звіт, у якому спростував припущення про те, що зростання біткоїну викликало запуск першого ф'ючерсного фонду, прив'язаного до цієї криптовалюти, на Нью-Йоркській фондовій біржі. Аналітики пов'язують стрибок курсу з побоюванням інвесторів щодо інфляції. Мабуть, багато хто побачив у біткоїні кращий засіб захисту, ніж золото. Так чи інакше, а 20 жовтня перша криптовалюта встановила новий максимум — понад 67 тисяч доларів за токен.

"Це перетікання залишиться незмінним, підтримуючи оптимістичний прогноз для біткоїну до кінця року", — підкреслили фінансисти.

Раніше стратег Bloomberg Майк МакГлоун передбачив рекордне зростання біткоїну на хвилі збільшення державного боргу та загрози дефолту в США. За його прогнозом, у четвертому кварталі 2021 року BTC увійде в "унікальну фазу".