Українським IT-фахівцям платять до $4500: опубліковано рейтинг зарплат програмістів

Програміст, айтішник, кодування
Фото: unsplash.com

Зарплата українських айтішників вища, ніж у польських. Найбільше отримують IT-архітектори та керівники команд.

Експерти консалтингової компанії Korn Ferry проаналізували, скільки заробляють програмісти в Україні, Польщі, Німеччині та США. Про результати дослідження вони розповіли сайту "НВ Бізнес".

За даними "Опендатамедіа", за останні 2 роки в Україні на 40% зросла кількість фізичних осіб-підприємців, які надають інформаційні та комп'ютерні послуги. За перші 9 місяців 2021 року експорт таких послуг зріс на 35%, а прибуток вітчизняного IT-бізнесу становив $4,84 млрд — майже за весь 2020 рік.

На тлі цього зарплати українських програмістів помітно зросли:

  • IT-архітектор (Architect) — $4000
  • Старший розробник (Senior Software Engineer) — $4000
  • Керівник команди (Team Lead) — $4000
  • Керівник проекту (Project Manager) — $3500
  • Розробник середньої ланки (Middle Software Engineer) — $3000
  • Тестувальник — $2000
  • Молодший розробник (Junior Software Engineer) — $1500

Дослідження показує, що зараз українці заробляють більше, ніж багато колег із Польщі. Так, керівники IT-команд (team lead) в Україні одержують зарплати від $4000 до $4500, а в Польщі — максимум $4072. У польських компаніях менша мінімальна ставка для керівників проектів, розробників вищого та середнього рівнів, проте вища — для програмістів-початківців. При цьому в США та Німеччині зарплати в кілька разів вищі.

Найзатребуванішими мовами програмування у світі стали Java, JavaScript, C++, PHP та Python. Володіючи ними, кодувальники можуть заробляти в Україні від $2500 до $3000.

Зараз розвиваються нові галузі інформаційних технологій, такі як машинне навчання, а отже, роботодавцям необхідні профільні розробники.

Крім того, підвищується попит на експертів із кіберзахисту, адже за 2020 рік кількість атак хакерів за допомогою ПЗ зросла на 358%, а за допомогою вірусів-вимагачів — на 435%.

Старша консультантка Korn Ferry в Україні Анастасія Смоляніна вважає, що зростанню зарплат в українській IT-сфері сприяли західні інвестиції, запуск місцевих стартапів, поява фізосіб-підприємців і суб'єктів підприємницької діяльності (СПД) із нижчою податковою ставкою. Вплинули також перехід на віддалений режим роботи у зв'язку з пандемією та діджиталізація бізнесу в усьому світі.

Понад 70% IT-компаній зазнають дефіциту кваліфікованих розробників, а тому намагаються переманювати фахівців і пропонувати вигідніші умови при працевлаштуванні. Korn Ferry прогнозують зростання зарплат і у 2022 році.

Раніше Фокус представив рейтинг найкращих роботодавців України у 2021 році. Аналіз ринку праці показує, що банки активно шукають IT-фахівців, щоби конкурувати на інтернет-ринку.