Це провал: Марк Цукерберг втратив 70 мільярдів доларів через метавсесвіт

Марк Цукерберг
Фото: theverge.com

СЕО компанії Meta тепер перебуває на 20-му місці в списку мільярдерів — там він не був із 2014 року.

Related video

Особисті статки засновника Facebook (зараз Meta) Марка Цукерберга протягом 2022 року скоротилися на 71 млрд доларів, повідомляє Bloomberg. Фахівці пов'язують це падіння не лише з ринковими факторами, а й із проєктом метавсесвіту.

Багато компаній зацікавилися проєктом Horizon Worlds: почали скуповувати віртуальні ділянки землі та віртуальну нерухомість, а також перепродувати ці активи. Декому вдалося на цьому заробити, проте сама Meta цілий рік зазнає збитків. Згідно з даними корпорації, опублікованими у 2022 році, у четвертому кварталі 2021 року вона втратила 10 млрд доларів, намагаючись відбудувати метавсесвіт. Це лише частина того завдання, яке компанія поставила перед собою, і ринки бурхливо відреагували, урізавши оцінку компанії на 200 млрд доларів протягом одного дня.

Із початку 2022 року фондові ринки залишалися досить волатильними на тлі рецесії, що насувається. В інших BigTech-компаній колег ситуація не краща. Наприклад, вартість акцій Apple знизилася на 14%, вартість акцій Amazon впала на 26%, а ціна материнської компанії Google Alphabet просіла на 29%.

Тим не менш, Meta виділяється серед решти, втративши 57% своєї вартості. Цукерберг володіє 350 млн акцій компанії, а це означає, що його особистий капітал значно скоротився. Два роки тому статки Цукерберга становили 106 млрд доларів, а коли у вересні минулого року акції Facebook піднялися до свого історичного максимуму в 382 долари, розмір особистого статку збільшився до 142 млрд доларів, ідеться в матеріалі Bloomberg.

За останній рік рейтинг Марка у списку мільярдерів Bloomberg знизився на 14 пунктів, і тепер він перебуває на 20 місці. Експерти Bloomberg звинувачують у цьому метавсесвіт Horizon Worlds.

Раніше ми повідомляли про те, що метавсесвіт може змінити правила гри в такій потужній галузі як економіка.