Суперпроцесор може передати весь світовий інтернет-трафік зі швидкістю 1,84 Пбіт/с

процесор, чип, мікросхема
Фото: unsplash.com

Вкотре вчені побили рекорд швидкості передачі даних, використовуючи світло як носій інформації.

Related video

Інженерам із Данського технічного університету та Технологічного університету Чалмерса вдалося передати дані через оптоволокно зі швидкістю 1,84 Петабіта за секунду (Пбіт/с). Результати дослідження опубліковали в журналі Nature Photonics.

Щоб зрозуміти, що означає передача інформації зі швидкістю 1,84 Пбіт/с, наведемо простий приклад: ймовірно, ваш інтернет-провайдер забезпечує швидкість 1 Гігабіт, тож 1 Петабіт — це швидше в мільйон разів, це в 20 разів швидше, ніж мережа ESnet6, якою передають інформацію вчені NASA.

Під час експерименту група дослідників використовувала одне джерело світла та один оптичний процесор. Тест відбувався так: на мікросхему, яка розділила світло на різні 223 частоти, застосовували інфрачервоний лазер. Потім дані закодували шляхом модуляції амплітуди, фази та поляризації кожної з цих світлових частот, а потім знову об'єднали їх і передали по оптоволоконному кабелю довжиною 7,9 км з 37 окремими ядрами.

Як пише видання newatlas.com, пропускна спроможність світової інтернет-мережі становить 1 Пбіт/с. На практиці вчені довели, що нова технологія може обробляти глобальний трафік одномоментно. І навіть майже вдвічі більше.

Автори дослідження заявляють, що оптичний чип можна доопрацювати, і навіть можна застосувати обчислювальну модель масштабування передачі. Це допоможе досягти ще більших швидкостей. Теоретично, впевнені вчені, можна буде навіть досягти швидкості 100 Пбіт/с.

Раніше ми повідомляли, що зарядки USB4 2.0 зможуть допомогти пристроям передавати інформацію на великій швидкості — до 80 Гбіт/с. USB Promoter Group нещодавно заявила, що працює над новою архітектурою та специфікацією USB-портів наступного покоління. Подробиці технології поки що тримають у суворій таємниці.