Росія без електроніки: США запровадили новий пакет санкцій проти техно-компаній РФ

Роселектроніка, комп'ютери, електроніка, Росія
Фото: Олександр Уткін

До чорного списку потрапили такі російські підприємства, як "Росэлектроника", Kraftway, "Миландр" та інші.

Related video

Низка російських технологічних компаній потрапила до списку санкцій Мінторгу США. Про це повідомляє видання 3dnews.ru.

ЗМІ назвало компанії "найбільшими російськими виробниками електронної продукції", а саме: "Росэлектроника", Kraftway, "ПКК Миландр". Відомо, що "Росэлектроника" має кілька дочірніх підприємств:

  • "Електронно-компонентна база та НВЧ-електроніка",
  • "Проєктування та виробництво засобів зв'язку",
  • "Розвідувальні інформаційні системи",
  • "Автоматизовані системи управління",
  • "Захист інформації".

Вони теж автоматично потрапили під санкції США проти Росії слідом за материнською компанією. З цього моменту російський BigTech не матиме доступу до зарубіжних розробок, технологій, програмного забезпечення, hardware. Можна вважати, що санкції завдадуть відчутного удару по російському сектору високих технологій, тому що сповільниться прогрес у галузі виробництва обчислювальної техніки, чим займається, наприклад, Kraftway. Раніше це підприємство купувало іноземні сервери, робітничі станції, касові апарати, периферійні пристрої. За допомогою техніки Kraftway в РФ проводили перепис населення.

Компанія "ПКК Миландр" виробляла інтегральні схеми з 28-нанометрового техпроцесу. Мікросхеми використовувалися потім у роботі техніки для телеком-компаній, і навіть для систем, розроблюваних ВПК, на зразок радіотехніки, телеметрії, бортових комп'ютерів. ЗМІ заявляє, що електроніка від "Миландр" була використана для лічильників електроенергії.

Під санкціями США опинився і НДІ НІЦЕОТ, який має розвивати у країні-агресорі технології суперкомп'ютерів. НДІ також відповідальний за систему зв'язку між операторами зв'язку "Ангара"

Навігаційні системи РФ теж буде важко модернізувати найближчим часом, тому що в чорному списку є LLC Fibersense.

Раніше ми повідомляли про те, що російські виробники дронів не зможуть закуповувати комплектуючі за кордоном.