Блогери зібрали "найбільшого у світі" їздового робота-павука Megahex (фото, відео)

Фото: Hacksmith Industries

На розробку машини пішло понад півтора року.

Related video

YouTube-блогери, ведучі каналу Hacksmith Industries, стверджують, що побудували найбільшого у світі керованого шестиногого робота під назвою Megahex, пише видання interestingengineering.com.

Блогери розраховували зібрати робота за три місяці, але зрештою вовтузилися з ним півтора роки, виправляючи недоробки та неполадки, які постійно виникали в процесі тестування. Відео спіткала та сама доля — його кілька разів перезнімали, щоб нарешті продемонструвати інженерний витвір у кращому вигляді.

Випробування робота Megahex

Інженери надихнулися екскаватором під назвою "Princess", який міг маневрувати задіявши ківш. Тоді вони вирішили створити машину на ногах, яка б могла піднімати різні вантажі та перевозити людей. Загалом вийшов прототип павукоподібного робота, на якому можна їздити.

Megahex, робот Megahex, робот павук Fullscreen
Блогер із роботом Megahex
Фото: Hacksmith Industries

Перший місяць проєкту минув точно за планом. Команда співпрацювала з Princess auto, яка надала шість екскаваторів, що слугували основою для бота, та бюджет. Блогери хотіли приробити до прямокутної основи шість опор, кожна з яких здійснювала рухи і, так, робот міг би крокувати. Проте конструкція виявилася ненадійною і команда зробила шестикутну основу. Їм довелося довго підганяти "суглоби" ніг, щоб вони згиналися під певними кутами, тому що тепер ноги рухалися по-різному. На стадії збирання з'ясувалося, що ноги робота Megahex не тієї довжини, якої потрібно. Але блогери не опустили рук і довели роботу до ладу.

Раніше ми повідомляли про те, що інженер зі США створив дрон, який літає з неймовірною швидкістю — максимум 400 км/год.