В Україні може з'явитися супутниковий інтернет від іншого оператора, — ЗМІ

ілон маск, ілон маск злий, ілон маск незадоволений, ілон маск сердиться
Фото: Getty Images | Власник "Київстар" підписав контракт на послуги супутникового зв'язку з компанією OneWeb

Можливо, в Україну зайде компанія OneWeb, яка становитиме конкуренцію Starlink.

Related video

Міжнародна компанія Veon, яка володіє оператором "Київстар", підписала договір із супутниковим сервісом OneWeb на інтеграцію його послуг із наземними мережами "Київстар", повідомляє Reuters. Це буде перша кросмережа в нашій країні такого формату, кажуть експерти.

Результатом підписанням договору стане те, що інтеграція супутникового зв'язку та мобільних мереж стане доступною не лише в Україні, а й у Казахстані та Пакистані, стверджують аналітики. Така конвергенція допоможе забезпечити безперервний зв'язок у районах бойових чи стихійних лих.

Наразі немає жодних коментарів ні від Veon, ні від OneWeb, ні від урядів України, але офіційне підтвердження має з'явитися найближчим часом.

OneWeb, супутник, супутниковий інтернет Fullscreen
OneWeb забезпечує супутниковий зв'язок на навколоземній орбіті
Фото: Скриншот

Британська компанія OneWeb запускає свої супутники зв'язку за допомогою SpaceX і має близько 650 низькоорбітальних апаратів, проте планує збільшити їхню кількість. Три роки тому уряд Великобританії врятував OneWeb від банкрутства, ставши міноритарним власником, вклавши в неї понад пів мільярда доларів. Співвласником незабаром стане французька Eutelsat, але всі рішення залишаться за британським урядом, що гарантує відсутність скандалів і істерик, як у випадку з Маском і його Starlink.

Французи та британці хочуть об'єднати свої зусилля, щоб якнайшвидше скласти конкуренцію Starlink і Amazon на ринку супутникового інтернету.

Раніше Фокус писав, що до скандалу навколо використання Starlink в Україні втрутився уряд США.