Tesla показала робота Optimus. Андроїд не небезпечний, адже від нього можна відбитися (відео)

робот, Optimus, Tesla, андроїд
Фото: Tesla | Робот Optimus може збирати своїх "побратимів"

Оскільки Ілон Маск побоюється "самостійності" ШІ, його робот отримав функції захисту від "бунту".

Related video

У День інвестора, який сьогодні провела компанія Tesla на своєму заводі в Техасі (США), був представлений робот Optimus, повідомляє Slashgear. Андроїд вміє не тільки ходити і носити предмети, але навіть робити прості операції зі збирання таких же роботів, як він.

Ілон Маск стверджує, що його робот матиме функцію самонавчання, як і личить справжньому роботу на основі ШІ, адже щоразу перепрограмувати його та вносити зміни – непросте завдання. На думку Маска, такі роботи як Оптімус можуть вплинути на світ і навіть підвищити ВВП країни. Загалом Ілон стверджує, що соціуму рано чи пізно доведеться інтегрувати роботів у свою спільноту і звикнути до них.

робот, Optimus, Tesla, андроїд Fullscreen
Маск вважає, що роботи знайдуть своє місце у соціумі
Фото: Tesla

Щодо безпеки співіснування роботів і людей, то, за словами Маска, він серйозно ставиться до цієї проблеми. Мільярдер неодноразово стверджував, що до поширення ШІ слід ставитися з великою обережністю. І хоча його Optimus вміє збирати подібних до себе роботів, Макс стверджує, що зробив ряд глобальних обмежувальних заходів для нього.

робот, Optimus, Tesla, андроїд Fullscreen
Щоб робот не "збунтувався" Ілон Маск зробив ряд обмежень для нього
Фото: Tesla

Наприклад, Optimus не зможе наздогнати свою "жертву" – його швидкість лише 5 км/год. Робот не зможе підняти дорослого чоловіка або жінку вагою більше 65 кг, а віднести і зовсім не зможе — вага доступна для Optimus, щоБ переносити, дорівнює 20 кг. Сам робот не такий важкий – важить близько 56 кг і його легко можна збити з ніг у разі небезпеки або просто втекти від андроїда швидким кроком.

Презентація робота Optimus від Tesla

Раніше Фокус писав, що в Україні можливо з'явиться супутниковий інтернет від іншого оператора на заміну Starlink від Ілона Маска.