Кабмін розробив порядок виплати карантинних 8000 грн

коронавірус, карантин, допомога, 8000 грн, фото
Фото: НБУ

Програма розрахована на весь 2021 рік. Заяви на отримання допомоги потрібно подавати в електронному вигляді на порталі "Дія".

Мінсоцполітики підготувало проект постанови Кабміну про виплату фізичним особам-підприємцям (ФОПам) і найманим працівникам одноразової компенсації за карантин на суму 8000 грн. Документ спрямований на необхідне узгодження.

Проект постанови розміщений на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

У ньому йдеться, що спеціального фонду держбюджету-2021 року на такі виплати направляється 2,9 млрд грн. Таким чином, допомогу зможуть отримати 362,5 тисячі осіб.

Головним розпорядником цих коштів буде Мінсоцполітики. Виплати йтимуть через Пенсійний фонд. Списки для виплат буде формувати Мінціфри.

Заяви на отримання допомоги потрібно подавати в електронному вигляді на порталі "Дія".

Допомогу отримають лише ФОПи і наймані працівники підприємств, основним діяльність яких відповідає видам, визначеним у переліку, який повинен затвердити Кабінет міністрів. Є також інші обмеження, наприклад, що стосуються сплати ЄСВ.

Програма розрахована на весь 2021 рік. Гроші виплачуватимуться в регіоні, де введені обмежувальні протиепідемічні заходи "червоної" зони. Заявки потрібно подавати протягом 30 днів з дня введення у регіоні додаткових обмежувальних заходів.

Нагадаємо, порядок нової виплати практично повністю відповідає виплаті аналогічної допомоги в грудні 2020 року і січні 2021-го. Тоді за оцінками Мінсоцполітики, за допомогою могли звернутися 712 тисяч осіб, проте заяви подали 480 тисяч ФОПів і найманих працівників. Тоді на виплати з держбюджету витратили 3,6 млрд грн.

Тоді Фокус на реальних прикладах розповідав, як ФОПи оформлюють допомогу від держави, і де система може дати збій.

Порядок виплати нової допомоги уряд розробив на виконання закону, проект якого подав до парламенту президент Володимир Зеленський.