В СБУ вважають загрозою нацбезпеці України монопольне становище Visa і Mastercard

Visa, Mastercard, СБУ, загроза, нацбезпеку,
Фото: ft.com | Visa і Mastercard

Сукупна частка цих міжнародних платіжних систем становить 67% і 32% угод відповідно.

У Службі безпеки України заявили про формування загроз нацбезпеці у банківській сфері через монопольне становище міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard.

Лист голови комітету ВРУ з питань фінансів Данилу Гетманцеву оприлюднив на своїй сторінці У соцмережі Facebook радник в комітеті Олександр Карпов.

У документі йдеться про ринок еквайрингу (діяльність фінансових установ щодо операцій, які здійснюються з використанням платіжних карток через POS-термінали, і видачі готівки власникам банківських карток, які не є клієнтами кредитних організацій).

"За даними НБУ, в загальному обсязі операцій з використанням електронних платіжних засобів на території України, сукупна частка "MasterCard International Incorporated" та "Visa International Servise Association" становить 67% і 32% угод відповідно", — сказано в листі СБУ.

У відомстві нагадали, що за законодавством України, монопольним становищем вважається, якщо сукупна частка не більше ніж трьох суб'єктів господарювання, яким на одному ринку належать найбільші частки ринку, перевищує 50%.

В СБУ зазначили також, що дані платіжні організації самостійно встановлюють мінімальний розмір комісії інтерчейндж (плата, здійснювана банком-еквайром на користь банку-емітента, який є власником картки).

Так, для великих підприємств комісія складає від 1,7% з кожної транзакції, для малих і середніх підприємств — від 2% до 3%.

Нагадаємо, 8 квітня в СБУ повідомили про нейтралізацію діяльності міжрегіональної групи, яка нібито викрадала гроші з банківських рахунків громадян.

2 квітня співробітники відомства заблокували масштабну схему по крадіжці коштів через онлайн-банкінг. Шахраї представлялися співробітниками банків або мобільних операторів, повідомляли про вигадані проблеми і виманювали у "клієнтів" дані про їхні банківські рахунки. Отримавши доступ до сервісів онлайн-банкінгу, злочинці привласнювали собі всі гроші жертв.

У січні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України за поданням СБУ внесло російську співачку Олену Апіну у список осіб, які становлять загрозу для національної безпеки країни.