Вісім готелів в Україні отримали або підтвердили свої "зірки"

готель, Україна, гори, спа, фото

"Зоряна" класифікація готелів не є обов'язковою, але її широко використовують як маркетинговий інструмент.

Комісія з категоризації засобів розміщення 26 квітня розглянула 13 заяв (зокрема повторні) на отримання готелями "зірок". Вісім заяв задовольнили, а п'ять відправили на доопрацювання.

Вперше категорію "три зірки" отримав готель "Україна" (Луцьк), а "Мир" (Рівне) відновив її після довгої перерви. "П'ять зірок" отримала Edem resort Medical and Spa (Львів).

Підтвердив "чотири зірки" готель Premier Hotel Palazzo (Полтава), а "три зірки" — "Тернопіль", "Раціотель Маренеро Одеса", "Україна" (Черкаси), "Асторія" (Дніпро).

категорії, готелі, зірки, інфографіка

На попередньому засіданні комісії 19 квітня розглядалися 18 заяв, з них тільки шість були задоволені.

Зазначимо, "зоряна" класифікація готелів відрізняється в різних країнах. Але практично скрізь вона є. По-перше, кількість зірок дає уявлення постояльцям, на що вони можуть розраховувати. По-друге, чим більше зірок, тим вищі ціни на проживання може встановлювати готель.

В Україні ця класифікація не є обов'язковою, але, наприклад, щоб отримати ліцензію на відкриття казино готелю повинна мати "п'ять зірок".

Вимоги до готелів встановлені в Держстандарті ДСТУ 4269:2003 "Послуги туристичні. Класифікація готелів". Наведемо короткий перелік зручностей, на які можуть розраховувати відвідувачі готелів залежно від кількості зірок.

1*. Телевізор і холодильник на поверсі. Не менше двох ванних кімнат на поверх, один туалет не більше ніж на п'ять кімнат. У номері умивальник, по два рушники на кожного постояльця. Щоденне прибирання, зміна постільної білизни кожні 5 днів, рушників — кожні 3 дні.

2*. Все аналогічно готелям 1*, але зміна білизни відбувається кожні 3 дні. У готелі також обов'язково повинні бути ресторан або кафе, хімчистка, пропонуватися варіанти харчування.

3*. У кожному номері є обов'язковими туалет і ванна кімната, телевізор, холодильник і кондиціонер. Зміна рушників щодня. На території готелю повинні бути автостоянка, перукарня, бізнес-центр, обмін валют та каса бронювання квитків на різні види транспорту.

4*. Все, що в готелях 3*, плюс: телефон, фен, шампунь, гель для ванної в кожному номері. Дверні замки підвищеної секретності. Щоденна зміна рушників. Меню сніданку подається в номер. Біля входу обов'язково світиться вивіска готелю, гостей повинен зустрічати швейцар.

5*. Те ж, що і в готелях 4*, але на більш якісному рівні. Другий санвузол у номері (з телефоном).

В Україні комісія зі встановлення категорій готелям розпочала роботу 16 березня цього року. На той момент із п'яти тисяч закладів розміщення в країні мали категорії не більше двохсот, повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів.

Нагадаємо, в Україні за три роки додасться приблизно 10 нових готелів під марками міжнародних мереж. Зараз під міжнародними брендами в Україні функціонують лише 17 готелів, а в Польщі таких 185.