Надбавки до пенсії: на які виплати мають право літні українці

пенсіонер, руки літньої людини
Фото: Pexels | На які виплати мають право літні українці

Деякі українські пенсіонери можуть разраховувати на додаткові надбавки до пенсії. Для того, аби оформити чи поновити надбавки, пенсіонеру необхідно звернутися з відповідною заявою до органів ПФУ.

Related video

Українські пенсіонери мають право на різноманітні надбавки до пенсії. Деякі з цих доплат нараховуються автоматично, а за певними виплатами громадяни мають звертатися в Пенсійний фонд України, повідомляє пресслужба ПФУ.

Пенсія розраховується відповідно до розміру зарплати, яку отримувала особа. Також враховується стан здоров'я громадянина, вік і кількість страхового стажу.

Надбавки до пенсії через особливі потреби

Розмір цієї надбавки — 800 гривень. Вона надається, якщо:

  • особа старша за 80 років і проживає самостійно;
  • громадянин потребує догляду й не має працездатних родичів;
  • людина потребує допомоги соціальних працівників.

Вікові надбавки до пенсії

Така надбавка надається автоматично відповідно до віку:

  • 300 гривень, якщо людина набуває віку від 70 до 74 років включно;
  • 456 гривень — від 75 грн до 80 років,
  • 570 грн — для осіб, старших за 80 років.

Але якщо пенсія становить понад 10 340 грн, у такому разі не виплачуються жодні "вікові" надбавки, включаючи виплати людям, старшим за 75 і 80 років.

Надбавки до пенсії за додатковий стаж

Громадяни України мають право на спеціальну доплату, якщо кількість стажу в жінки перевищує 30 років, а в чоловіка — 35 років. У такому випадку пенсіонерам додається 1% від пенсії за кожен додатковий рік. Але ця сума не може перевищувати 1% від встановленої мінімальної пенсії за віком.

Для того, аби оформити чи поновити надбавки, пенсіонеру необхідно звернутися з відповідною заявою до органів ПФУ або подати онлайн через особистий кабінет на сайті пенсійного фонду.

В Україні у 2024 році підвищення мінімальної зарплати призведе до зростання гарантованого розміру пенсії. Ті, хто виконав вимоги щодо стажу й досяг певного віку, може разраховувати на збільшення пенсії.

Нагадуємо, для деяких категорій пенсіонерів індексація виплат відбулася тільки в липні 2023 року, але певні громадяни додаткових грошей узагалі не отримали.

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою встановив додаткові одноразові соціальні виплати в серпні, водночас розмір виплат коливається від 450 грн до 3100 грн.