Деякі українці не можуть оформити пенсійні виплати: що відбувається

Пенсії, оформлення
Фото: Укрпошта | Українцям розповіли про нову проблему під час оформлення пенсій

У Міністерстві соціальної політики повідомили, що йдеться не лише про кілька сотень пенсіонерів, бо потенційно таких громадян може бути значно більше.

Related video

Громадяни України, які свого часу виїхали на заробітки в Росію і заробили там страховий стаж, тепер стикаються з такою проблемою, що не можуть оформити собі пенсії в Україні. Про це в ефірі телемарафону заявила заступниця міністра соціальної політики України Дар'я Марчак.

Вона пояснила, що українці, які жили в Росії або в окупованому Криму, а потім повернулися на підконтрольну територію, стикаються з проблемами нарахування та виплати пенсій.

"Фактично у громадян, які переїхали з Криму на підконтрольну Україні територію, немає можливості оформити пенсію. Оскільки за чинним законодавством, щоб призначити їм пенсії, потрібно отримати підтвердження від пенсійного фонду РФ про те, що Росія не виплачує такому громадянину пенсію", — сказала чиновниця.

Важливо
Чи зарахують шахтарям службу в армії до стажу: у ПФУ пояснили

За її словами, під час повномасштабної війни Україна не може отримати ці дані від РФ. Тобто фактично наша країна не може оформити пенсійні виплати деяким людям.

Марчак розповіла, що йдеться не лише про кілька сотень пенсіонерів — потенційно таких громадян може бути значно більше.

"Росія денонсувала угоду про пенсійне забезпечення між РФ і Україною. Тому в нас немає врегулювань для громадян України, які частину життя працювали в Росії", — підкреслила Дар'я Марчак.

Раніше Фокус розповідав, хто з українців може розраховувати на надбавку до пенсії у 2023 році. Виплати залежать одразу від кількох чинників. Деякі нараховуються до розміру пенсії автоматично, а за деякими потрібно особисто звертатися до ПФУ.

Також нещодавно в Кабміні України пояснили, коли пенсіонерам проіндексують пенсії та субсидії. Так, за інформацією Міністерства соціальної політики, індексація пенсійних виплат відбуватиметься 1 березня, однак визначити терміни можна буде після затвердження держбюджету, який залежатиме від рівня інфляції в країні.