Смажена картопля з вінницьким акцентом: як приготувати українську страву

смажена картопля, картопля по-вінницькому, кулінарія
Фото: Соцсети | Багатолика смажена картопля

Варіант смаженої картоплі з часниковою підливою, винайдений однією небайдужою кухаркою з Вінницької області

Related video

Смажена картопля по-уланівськи — рецепт того, як можна з найпростішого та знайомого витягти щось цікаве та оригінальне. Як пишуть на українському агрегаторі рецептів Tastyhome.in.ua, цей варіант був придуманий 1947 року в селищі Уланів (Вінницька область) кухаркою Глафірою Дорош. Його головний секрет — часникова підлива. Обіцяють на виході дуже смачну страву з дивовижним ароматом.

Смажена картопля по-уланівськи

Інгредієнти:

  • картопля — 1 кг;
  • олiя;
  • часник — 1 головка;
  • сіль

Смажену картоплю по-уланівськи готуємо так. Однокаліберну картоплю середніх розмірів очищаємо від шкірки, розрізаємо кожну картоплину на 4 довгасті часточки. У чавунний казан наливаємо олію, якої має бути досить багато, щоб картопля в нiй купалася. Нарізані часточки опускаємо в нагріту олію і готуємо 20-25 хвилин до золотистого кольору.

Тим часом чистимо часник, розтираємо у ступці разом із щедрою дрібкою солі. Якщо ступки немає — пропускаємо часник через прес і змішуємо із сіллю. У часникове пюре додаємо трохи води та олії, щоб вийшла підлива. І коли картопля по-уланівськи досягла стадії золотистості, виймаємо її, розкладаємо по тарілках і додаємо підливи. У цьому – запорука успіху!