Автори
Віталій Портников

Віталій Портников

Журналіст
Всього: 8 публікацій
  • "Олександр Лукашенко прибув у Китай — можливо, це найважливіший його візит із часу нападу Росії на Україну. Нападу, для якого Лукашенко надав територію власної держави, виключивши так навіть теоретичну можливість маневрування між Росією та Заходом". Думка.

  • "Китайський мирний план не може бути відправною точкою для переговорів. Тому, що цей план зрівнює агресора і жертву. У Пекіні навіть не намагаються дати оцінку діям Росії на українській території та пояснити, як переговорний процес може призвести до припинення війни та відновлення територіальної цілісності України". Думка.

  • “Необхідно визнати, що протягом тривалого часу конфлікти на пострадянському просторі сприймалися Заходом як конфлікти на пострадянському задньому дворі”. І це є ключова помилка”. Думка.

  • "Пригожин може дозволити собі те, чого не можуть дозволити собі російські військкоми — вербувати ув'язнених як "гарматне м'ясо" з єдиною метою — не дати українським військовим розслабитися в ситуації, коли російські генерали зайняті навчанням нових мобілізованих. Коли говорять про величезні втрати цієї "приватної компанії" Вагнера, то забувають, що в цих втратах — весь сенс". Думка.

  • "На початку 2023 року серед оптимістичних прогнозів військових експертів та аналітиків все частіше з'являється Крим. Якщо раніше звільнення окупованого півострова сприймали як фінал війни, то після того, як українські війська звільнили Херсон і можуть просунутися до Мелітополя, існує можливість того, що називають "уразливістю Криму ". Тобто півострів може бути звільнений ще до того, як завершаться військові дії на Донбасі". Думка.

  • "Коли я чую заяви про те, що звільнення Криму від загарбників призведе чи не до всесвітньої катастрофи та Третьої світової війни, я починаю дивуватися. Чому звільнення Херсонської області, яка з російської точки зору такий самий "суб'єкт федерації", як Крим, — не катастрофа, а визволення Криму — катастрофа?" Думка.

  • "Більшовики навчили людей читати — але не думати. Вони перетворили освічених людей на слухняну "інтелігенцію", на обслугу режиму. Путінський терор нічим не відрізняється від ленінського. Та й демагогія вождя шовіністів — від демагогії вождя більшовиків". Думка.