Холод — не привід. Насморчатки, надувні санки, сніговий бластер та інші зимові радощі

зима, велосипед, фото
Фото: Getty Images | Велосипедист у зимовому парку

У скандинавів є приказка про те, що поганої погоди не буває, є тільки поганий одяг. Фокус підібрав аксесуари та пристрої, завдяки яким можна зробити зимові розваги веселішими і комфортнішими.

Ставлення до холодів у північних країнах особливе: їх жителі вважають, що холод не є перешкодою радості та задоволенню від перебування на природі. У норвежців навіть є спеціальне слово — "фрілуфтслів", яке означає, що на вулицю потрібно виходити, незважаючи ні на що. Найяскравіше ця концепція виражається у тому, як скандинави використовують велосипеди: і влітку, і взимку повсюдно. Напевно ви бачили фото зимових вулиць Осло або Стокгольма, де люди в ділових костюмах і строгих пальто мчать на роботу крізь вітер та завірюху.

Джордж Р. Р. Мартін
Джордж Р. Р. Мартін , американський письменник

Літня дружба зникає швидко, як тане сніг, але зимові друзі — це друзі навік


Чемпіоном в цьому стало місто Оулу на півночі Фінляндії, яке вважається світовою столицею зимової їзди на велосипедах і у 2013 році приймало перший конгрес, присвячений такому виду активності. В Оулу — один з найвищих індексів поїздок на велосипедах: 32% від усіх поїздок влітку і 12% — взимку, більше тільки в Амстердамі (50% поїздок) і Копенгагені (30%). Любов до велосипедів в Оулу дивовижна тим, що місто знаходиться в субарктичному кліматі і по пʼять місяців на рік його вулиці вкриті снігом. Але це не заважає містянам кататися у своє задоволення. Для цього вони "перевзувають" велосипеди у зимові шини з шипами, а міська влада першочергово чистить від снігу велодоріжки, і тільки потім — шосе.

"Зимова прогулянка на велосипеді дає багато енергії. Ландшафт дуже красивий, чистий і яскравий! Велодоріжки, як кролики, одягаються в біле на зиму. А ти можеш годинами бути на вулиці і дивитися на цю красу", — розповідає житель міста Пекка Такола про принади прогулянки в тридцятиградусний мороз.

В Україні рідко побачиш велосипедиста взимку. Рідкісні екземпляри зазвичай викликають острах від їх відваги. Фокус не закликає українців масово виїжджати на велосипедах в сніг і мороз, наша інфраструктура надто далека від скандинавської, щоб це можна було робити без шкоди для здоровʼя. Ми підібрали аксесуари та пристрої, завдяки яким можна зробити зимові розваги веселішими і комфортнішими.

Заряд снігу

сніжний бластер, зима, гра в сніжки Fullscreen
Сніговий бластер стріляє на відстань до 20 м

Індустрія зимових розваг активно розвивається. Наприклад, для побудови снігових замків випускають пластикові форми веж різної висоти. Багато пристосувань винайдено і для гри в сніжки — здебільшого для того, щоб і "снаряди" ліпити, і рукавиці сильно не мочити. Це, наприклад, рукавички з вбудованими чашами для сніжок, сніжколіпи — ножиці-ковші для загрібання снігу — і арбалети, що стріляють сніжками. Вершина цієї творчості — сніжкобластери: пластикові іграшкові автомати, над дулом яких є три форми для сніжок. Туди потрібно утрамбувати сніг, закрити форми і перемістити їх в дуло. Гачок у такому сніжкобластері влаштований, як гумка в рогатці: потрібно його відтягнути — і сніжок полетить. Є різні моделі сніжкобластерів, що відрізняються потужністю. У найбільш просунутих дальність "пострілу" досягає 20 м.

Вішати на вуха

Зима, холоди, навушники замість шапки, аксесуари Fullscreen
Затишні та теплі навушники

Зимові холоди не привід відмовлятися від улюбленої музики під час прогулянки на вулиці. У таких випадках від навушників, навіть масивних, що закривають вуха, мало допомоги, адже вони анітрохи не гріють. Вирішити цю проблему зголосилася нью-йоркська фірма 180S, яка спеціалізується на аксесуарах-гаджетах. Зокрема, ця компанія випускає теплі навушники з вовни, флісу та екологічного утеплювача Primaloft. Аксесуари випускають двох видів. Найпростіший — з двох шарів тканини, які відкриваються і всередину яких можна вставити музичні навушники. Є в асортименті технологічніші та дорожчі — з уже вбудованими музичними навушниками, які зʼєднуються зі смартфоном за допомогою Bluetooth. Компанія випускає такі теплі аксесуари для чоловіків і жінок, а також для дітей — у цьому випадку можна вибрати веселі навушники в формі панди, собачки або єдинорога.

Чистимо легко

Електролопата, прибирання снігу, зима Fullscreen
Електролопата сніжною зимою незамінна

У сніжну пору власники автомобілів та будинків щодня махають лопатами, відкопуючи засоби пересування і розчищаючи доріжки та підʼїзди до будинку. У нас традиційно використовують звичайні лопати і потім не можуть розігнутися після перекидання центнерів снігу. Однак в західних країнах придумали, що з цим робити: наприклад, в США поширені снігоприбирачі, які влаштовані так само, як і агрегати для стрижки газону. Різниця тільки у тому, що ножі для різання трави замінені обертовими лопатями, які відкидають сніг. За цим самим принципом побудовані електролопати — в їх ковші теж є такі обертові лопаті. Втім, лопати екологічніші: якщо масивні снігоприбирачі працюють на бензині, то для лопати потрібно зарядити електричний акумулятор. Він має спеціальний захист від холодів і не розрядиться навіть в сильний мороз, а заряду вистачить на 50 хвилин роботи.

Ноги в теплі

Сушарка для взуття, дрібна побутова техніка, мокрі ноги, взуття Fullscreen
Сучасна сушарка для взуття

Мокрі черевики та ноги — звичайна справа сніжною зимою. Ця проблема особливо актуальна для тих, хто з яких-небудь причин щодня виходить на вулицю в одній парі взуття, адже вона сушиться довго і до завтрашнього ранку може залишатися вологою. Спеціально для таких випадків винайшли електричні сушки для взуття.

Наприклад, американська фірма DryGuy постачає сушарку з двома обертовими насадками, які поступово нагрівають повітря до 40ºС. Завдяки цьому навіть масивні лижні черевики сушаться протягом декількох годин, волога випаровується швидко і запаху немає. До того ж виробник заявляє, що його виріб безпечний для взуття, яке від такої сушки не деформується, а підкладка не пошкоджується. Подібні сушарки бувають як стаціонарні, так і переносні, які можна брати з собою в подорожі, наприклад на лижні курорти.

Жителі Канади з її тридцятиградусним морозом особливо цінують електросушарки. Їх також використовують, щоб нагріти взуття перед тим, як виходити на вулицю.

Важливо
Смарт-годинники, нейрошоломи та роботи-кур'єри. Топ-7 гаджетів-2021
Смарт-годинники, нейрошоломи та роботи-кур'єри. Топ-7 гаджетів-2021

"Насморчатки"

Нежить, алергія, носовичок, рукавички Fullscreen
Рукавички + носові хустки = насморчатки!

Якщо ви проводите багато часу на морозі, то напевно знаєте, що одна з головних незручностей настає, коли очі починають сльозитися, а ніс — текти. Все це лише посилюється, якщо пробути взимку на вулиці довго, коли людина, наприклад, катається на лижах чи сноуборді, гуляє або полює. Для боротьби з непроханими рідинами в хід йде все — від серветок і носовичків до рукава.

Щоб допомогти в таких ситуаціях, американська фірма HaHa Brand придумала спеціальні рукавички — "насморчатки", куди можна безперешкодно сякатися. Вони виготовлені зі спеціального матеріалу, який акумулює тепло, щоб рукам було не холодно. У той же час тканина рукавичок може вбирати багато вологи — як стверджує виробник, у 28 разів більше своєї ваги. Рукавички продаються двох розмірів: більші для чоловіків і менші — для жінок та дітей від 12 років. Тильну сторону рукавички фірма рекомендує використовувати для витирання носа, а долоні — для витирання сліз.

З вітерцем

надувні санки, зима, зимові розваги Fullscreen
Надувні санки: ех, прокатаюсь!

Щоб весело скочуватися з гірки, необовʼязково витягати на світ божий дідусеві сани з дерева і заліза. Сучасне екіпірування для зимових розваг набагато легше і зручніше, виготовлене з високотехнологічних матеріалів. Наприклад, широко поширені надувні санчата, які виглядають, як коло для плавання, тільки з дном, щоб в ньому можна було сидіти. Такі круглі санчата виготовляються так само, як надувні рибальські човни, — з міцного полівінілхлориду, що витримує екстремально низькі та високі температури — до 40ºС. Зазвичай такі санчата мають додатково захищене, товсте дно, щоб воно не дряпалося і не рвалося, а також дві ручки, за які потрібно триматися, коли спускаєтеся з гірки. Численні виробники пропонують як одномісні круглі санчата, так і великі, до 1 м в діаметрі, щоб туди помістилася вся сімʼя.