"Не все можуть королі": 12 речей, які заборонено робити Кейт Міддлтон при дворі

Кейт Міддлтон, герцогиня Кембриджська
Фото: royal.uk | Кейт Міддлтон може дозволити бути собою тільки далеко від сторонніх очей

Тільки з боку життя в палаці здається казкою, але насправді все зовсім не так.

Кейт Міддлтон, ставши дружиною майбутнього короля Великобританії майже 10 років тому, разом з титулом взяла на себе обовʼязок дотримуватися суворих правил правлячої сімʼї. І вони — не такі прості, як може здатися обивателям, оскільки вимагають неухильно дотримуватися ряду суворих обмежень.

1. Кейт Міддлтон не може голосувати

Кейт Міддлтон, як і іншим членам королівської сімʼї, заборонено голосувати, висувати свою кандидатуру на будь-які державні посади і публічно висловлювати власні політичні погляди. Герцогиня завжди повинна залишатися політично неупередженою в інтервʼю і на заходах. Згідно з офіційним королівським сайтом, це скоріше "конвенція", ніж закон.

"За угодою королева не голосує і не балотується на виборах, однак Її Величність грає важливу церемоніальну і формальну роль стосовно уряду Великобританії", — йдеться на сайті Букінгемського палацу.

Кейт Міддлтон, герцогиня Кембриджська
Кейт Міддлтон не повинна демонструвати політичні пристрасті
Фото: Instagram/Duke and Duchess of Cambridge

2. Герцогиня Кембриджська не може ходити на "звичайну" роботу

Незважаючи на те, що герцогиня закінчила коледж, де вивчала історію мистецтв, працювати за фахом після шлюбу зі спадкоємцем британського престолу їй заборонено. Вона зобовʼязана займатися соціально значущою діяльністю — курувати благодійні фонди, відвідувати відкриття державних обʼєктів, представляти країну за кордоном і патронувати освітні проекти.

Кейт Міддлтон, школа, діти
Кейт Міддлтон часто відвідує школи і лікарні
Фото: Getty Images

3. Кейт зобовʼязана дотримуватися суворого дрес-коду

Незважаючи на те, що Кейт вже давно вважається іконою стилю і прикладом для наслідування для модниць по всьому світу, вона зобовʼязана дотримуватися королівського дрес-коду. Так, всім жінкам монаршого сімейства наказано одягатися суворо і елегантно, оскільки вони завжди цікавіші публіці своїми нарядами, ніж чоловіки, тому їм варто уникати помітних речей і неналежних фасонів.

Міддлтон не може зʼявитися в кросівках поза своїм будинком посеред білого дня. Подібна взуття допустима тільки якщо це якісь спортивні заходи за участю членів королівської сімʼї або, наприклад, благодійний тенісний матч.

Ще у XII столітті король Едуард III заборонив родичам носіння хутра, проте з часом це правило втратило свою гостроту. Королева Єлизавета II придумала компроміс і часто зʼявлялася на публіці у виробах зі штучного хутра. Кейт іноді дозволяє собі пальто з обробкою хутром. І, швидше за все, воно теж штучне.

Герцогиня повинна носити капелюшок на кожному офіційному заході, крім як після 18:00. Тоді настає черга діадеми, до того ж вона має бути закріплена на голові під кутом 45 градусів.

Обовʼязковим елементом гардеробу Кейт є пальто. У них вона часто зʼявляється на публіці і на зустрічах, до того ж їй не дозволено його знімати під час заходів. Інші жінки королівської сімʼї також носять цей предмет одягу.

Кейт Міддлтон, принц Вільям
Капелюшок є невід'ємною частиною наряду Кейт на багатьох офіційних заходах
Фото: Getty Images
Кейт Міддлтон, пальто
Кейт вважає за краще пальто від вітчизняних брендів
Фото: Getty Images

Серед табу — яскравий лак для нігтів, макіяж, що кидається в очі, відсутність колготок, спідниці вище коліна.

Ще одне непорушне правило, повʼязане з одягом, — в кожну закордонну поїздку дружина принца Вільяма на додаток до гардеробу для зустрічей повинна обовʼязково брати чорне вбрання, оскільки цей одяг передбачений на випадок чиєїсь смерті. Це правило поширюється на членів усієї родини британської королеви.

Кейт Міддлтон, сім'я, діти, принц Вільям
Навіть образ для сімейного виходу у герцогині строго продуманий
Фото: Instagram/Duke and Duchess of Cambridge

4. Ніяких Селфі

Під час численних зустрічей членам королівської сімʼї, і Кейт — не виняток, заборонено робити селфі. Вони віддають перевагу особистому спілкуванню з людьми, показуючи свій інтерес до них.

Селфі, Кейт Міддлтон, принц Вільям
Члени королівської сім'ї вважають за краще розмовляти з людьми, а не робити селфі
Фото: The Duke and Duchess of Cambridge/Twitter

5. Особисті сторінки в соцмережах — недозволена розкіш

У Кейт Міддлтон немає жодного особистого облікового запису в соцмережах, як і у її чоловіка, принца Вільяма. Такі запобіжні заходи пояснюються тим, що королівська сімʼя вважає за краще не афішувати своє життя поза робочим часом, а також побоюється нездорового інтересу з боку певної категорії громадян.

Всі фотографії із зустрічей, поїздок і відвідувань заходів герцоги Кембриджські публікують на офіційних сторінках в Instagram і Twitter. Це майданчики для демонстрації публічної діяльності подружжя.

6. Табу на автографи

Ніхто з членів королівської сімʼї на публіці не роздає автографи. Це — ще одна пересторога, оскільки при дворі небезпідставно побоюються, що потім підписами можуть скористатися шахраї і аферисти, скопіювавши їх і підробивши.

7. "Королева не любить": заборона на морепродукти, фуа-гра та пасту

Незважаючи на те, що багато членів королівської сімʼї люблять морепродукти, королева їх уникає через ризик харчового отруєння і заборонила їх вживати всім членам своєї родини у закордонних поїздках. Принц Вільям, проте, за чутками, любить суші, а принц Чарльз пробував морепродукти у минулому.

Крім того, в Букінгемському палаці ніколи не подають страви з часником або великою кількістю цибулі, оскільки їх також не любить Єлизавета II. Картопля, рис і макарони виключені з меню на вечерю, а принц Чарльз заборонив французьку страву з фуа-гра з 2008 року через турботу про благополуччя тварин.

8. Ніяких обіймів і дотиків

Незнайомим людям категорично заборонено торкатися до герцогині Кембриджської. Звичайні вітання, наприклад, коли хтось кладе руку на плече, щоб сфотографуватися, або просто стосується руки, показуючи правильний напрямок, є великим табу для високопоставлених членів королівської сімʼї, що, як вважається, сходить до середньовіччя. "Краще не вступати в особистий фізичний контакт з членом королівської родини", — сказала Люсі Хʼюм, що відповідає за питання етикету, агентству Reuters.

Кейт Міддлтон, принц Вільям
За тим, щоб до королівських осіб ніхто не лип, стежить охорона
Фото: The Duke and Duchess of Cambridge/Twitter

Це правило іноді порушувалося. Формальне рукостискання — відмінний спосіб привітати королівську особу, але тільки не в період пандемії.

9. Кейт зобовʼязана робити реверанси

Незважаючи на те, що "не існує обовʼязкових кодексів поведінки при зустрічі з королевою або членом королівської сімʼї", відповідно до веб-сайту British Monarchy, Кейт присідає у реверансі перед членами королівської сімʼї, які мають вищий ранг, наприклад, королева, принц Філіп, принц Чарльз і герцогиня Корнуельська. Коли Вільям стане королем, Міддлтон у майбутньому — дружина правлячого монарха, і, якщо чоловік не наполягатиме на тому, щоб вона робила реверанси кожен раз, коли бачить його, їх стане набагато менше.

королівська сім'я Великобританії
Коли чоловік Кейт стане королем, реверансів в її житті стане менше
Фото: Getty Images

10. Герцогиня Кембриджська не може лягти спати раніше королеви

Вважається дуже поганим етикетом лягати спати раніше Її Величності. "Ніхто не вважав правильним лягти спати раніше, ніж це зробила королева", — сказав колишній особистий секретар королеви сер Вільям Хезелтін у своїй книзі "Королівські особи в Австралії".

"Для Діани довгі королівські вечора були агонією. Приблизно годину у вітальні всу сидять і розмовляють. І Діана була доведена до таких крайнощів, що вона вибачилася і пішла спати, що вважалося досить поганим тоном — лягати спати раніше королеви", — писав він.

Те ж правило стосується і прийому їжі. Якщо королева встала з-за столу, всі члени сімʼї роблять те ж, навіть якщо на тарілці ще залишається щось.

королева, Єлизавета II
Королева задає тон в палаці вже багато десятиліть
Фото: Royal Air Force/Twitter

11. Ніяких сентиментів на публіці

За протоколом, членам королівської сімʼї заборонено на публіці триматися за руки, обніматися і цілувати один одного. Кетрін суворо дотримується цих правил, але їй ще є чому повчитися у королеви, яка за більш ніж 70 років шлюбу з принцом Філіпом практично ніколи не дозволила собі зайвого.

Кейт Міддлтон, принц Вільям
На публіці герцоги Кембриджські тримаються підкреслено стримано
Фото: Getty Images

12. Грати в "Монополію"

Така незвичайна заборона зʼявилася багато років тому. На думку королеви, ця гра — лише на перший погляд невинна стратегія. Ще у 2008 році, коли син Єлизавети II принц Ендрю отримав у подарунок "Монополію" під час королівської церемонії, йому довелося відмовитися від неї. Він пояснив, що у них вдома заборонено грати в "Монополію", оскільки вона може викликати суперечки і "стає занадто жорстокою".

Нагадаємо, блогер під ніком Lady Janelle останні кілька років уважно стежить за стилем і образами королівських осіб і відтворює їх наряди в деталях. Щоправда, з огляду на різницю у зрості, статурі і вазі двох жінок, копія помітно програє оригіналу.