У тіні Грети Тунберг: що відомо про родину найзнаменитішої еко-активістки (фото, відео)

Грета Тунберг, еко-активістка
Фото: соцсети | Сім'я Грети Тунберг

Родичі юної еко-активістки не з'являються на публіці зайвий раз, однак і її батько, і її мати — люди дуже відомі в країні.

18-річна школярка Грета Тунберг відома всьому світу, а ось про сім'ю активістки інформації дуже мало. Видання Hello розкрило деякі подробиці про родичів шведки.

Матір'ю Грети є оперна співачка, член Шведської королівської музичної академії Малена Ернман, яка навіть представляла країну на "Євробаченні" у 2009 році.

Малена Ернман на "Євробаченні" (2009)

Малена відкрито підтримує Паризьку хартія про боротьбу зі зміною клімату та раніше публічно заявляла про свою відмову від авіаперельотів. Вона також розповідала про боротьбу Грети до того, як у віці 12 років їй поставили діагноз синдром Аспергера, коли вона перестала їсти і говорити.

"Аспергер сам по собі — не проблема. Це, скоріше, подарунок, який у вас є. Проблема у тому, що ви часто не можете виконувати певні соціальні ігри, хоча Грета робить це. Я не люблю поверхневі речі, такі як розмови про хлопців, макіяж або айфони, а також те, як суспільство ставиться до тих, хто не схожий на інших, хто думає інакше. Якщо ти не такий, всі тебе уникають та знущаються. У нашому випадку Греті поставили діагноз вчасно", — зізнавалася вона в одному з інтерв'ю.

Грета Тунберг, мама, Малена Ернман
Грета Тунберг з матір'ю Мален Ернман
Фото: Hello

Батько дівчини — Сванте Тунберг. Він актор. Чоловік також публічно підтримав свою дочку. Ще у 2019 році Сванте зазначив, що після того, як Грета стала відома на весь світ, для нього вона як і раніше залишилася його дівчинкою:

"Вона може робити все те, що, наприклад, і інші люди можуть. Вона танцює, вона багато сміється, ми дуже весело проводимо час. У мене дві дочки і чесно кажучи, вони обидві для мене важливі. Я просто хочу, щоб вони були щасливі".

Сванте Тунберг, батько, Грета Тунберг
Сванте Тунберг і його дочка
Фото: Hello

Обговорюючи її пристрасть до навколишнього середовища, він додав, що супроводжував дочку у вітрильних експедиціях, а також перестав літати після того, як дізнався діагноз Грети. Як відомо, у неї синдром Аспергера, обсесивно-компульсивний розлад, синдром порушення активності і уваги і селективний мутизм. Щоб знизити вуглецевий слід своєї сім'ї, дівчина наполягла, щоб її рідні стали веганами і відмовилися від перельотів.

У Грети також є молодша сестра Беата Ернман, яка пішла по стопах матері і вирішила стати співачкою.

Малена (друга зліва направо) з дочкою Беатою

Нагадаємо, бронзова скульптура Грети Тунберг з'явилася на території Вінчестерського університету на півдні Великобританії.

У минулому році Грета Тунберг була удостоєна премії розміром 1,1 мільйон євро від приватного португальського фонду Гюльбенкяна. Таку нагороду вона отримала за боротьбу зі зміною клімату та екологічною кризою.