Біг для всіх: як правильно почати бігати і що варто знати про ризики

біг, пробіжка, пара, фото
Фото: Getty Images

Біг благотворно впливає на здоров'я людини, однак перш, ніж зайнятися цим видом спорту, слід врахувати деякі нюанси.

З приходом тепла і через закриті в звʼязку з карантином спортивні зали все більше українців, які піклуються про своє здоров'я, роблять вибір на користь бігу. Про переваги цього виду спорту розповіли в Центрі громадського здоров'я МОЗ України.

Як показують дослідження, регулярні фізичні навантаження дуже корисні для людини. Вони запобігають появі багатьох захворювань, а також сприяють поліпшенню показників при серцево-судинних недугах, інсульті, діабеті та навіть деяких видах раку.

Біг допомагає підтримувати фізичну форму і позбавитися від зайвої ваги. Навіть 5-10 хвилин щоденного бігу з низькою інтенсивністю сприяють зростанню фізичних показників і поліпшення самопочуття.

біг, спорт, здоров'я
Фото: Getty Images

Цей вид спорту знижує ризик смерті. Посилаючись на результати досліджень, у МОЗ зазначили, що в людей, які регулярно бігають, ризик смерті від різних причин падає на 27%, при серцево судинних захворюваннях він знижується на 30%, а при раку — на 23%.

Біг сприяє зміцненню серцево-судинної системи, підвищенню тонусу організму та профілактиці ожиріння. Крім того, він як аеробна вправа дозволяє знизити артеріальний тиск і рівень холестерину. Особливо ефективний він за умови занять по 40 хвилин 3-4 рази на тиждень. Причому займатися можна не тільки на свіжому повітрі, але і на тренажерах.

біг, спорт, бігова доріжка
Фото: Getty Images

Доведений сприятливий вплив бігу і на психічний стан людини. Він допомагає зняти стрес, збільшуючи кількість ендорфінів у крові, які сприяють боротьбі з тривожністю, а також покращує якість сну.

Тим, хто тільки думає починати бігати, фахівці рекомендують починати робити це в комфортному темпі, роблячи перерви на ходьбу та відновлення дихання. Навантаження і тривалість занять слід збільшувати поступово. Перед кожною пробіжкою необхідно розігріти організм за допомогою розминки.

Головне в бігу — регулярність і послідовність. Надмірні або непослідовні тренування можуть нести ризики для серцево-судинної системи, а також існує ймовірність травм.

Людям із хронічними захворюваннями або іншими проблемами зі здоров'ям, які хочуть почати бігати, варто порадитися з лікарем, щоб визначити допустиме фізичне навантаження, виходячи зі стану організму.

Нагадаємо, в неділю, 25 квітня в центрі Києва відбудеться п'ятий Міжнародний Євро Марафон, у зв'язку з чим буде заборонений рух транспорту по маршруту його проведення з 8:00 до 15:30.