Друге Я. Як склалися долі у піаніно Джона Леннона, гітари Елвіса Преслі і скрипки з "Титаніка"

Альберт Ейнштейн, Елвіс Преслі, скрипка, гітара — колаж

Кому дісталися музичні інструменти, які належали знаменитостям? У кого в руках сьогодні гітара Елвіса Преслі, скрипка Альберта Ейнштейна?

Чужа гітара Елвіса Преслі

У США за півмільйона доларів на аукціоні продали легендарну червону електрогітару, на якій грав Елвіс Преслі. Музикант виступав з цим інструментом на концерті "Повернення 68-го", а також позував для обкладинки студійного альбому 1969 року From Elvis in Memphis.

Відома червона гітара Hagström Viking II з перламутровими вставками вироблена у 1968 році в Ельвдалені. Вона належала студійному музиканту Елу Кейсі. У грудні 1968-го Елвіс Преслі виступав на телешоу, і його продюсер попросив у Кейсі гітару, оскільки червоний інструмент виглядав ефектно зі шкіряним чорним одягом Преслі. Відтоді зображення легендарного виконавця з гітарою Hagström стало одним з найчастіше використовуваних.

гітара Hagström Viking II, гітара Елвіса Преслі
Червона гітара Hagström Viking II з перламутровими вставками вироблена у 1968 році в Ельвдалені
Фото: Getty Images

• Гітара Ела Кейсі пробула у Елвіса Преслі рік, а потім музикант повернув її власнику

• Інструмент продали на аукціоні в оригінальному футлярі, підписаному Елом Кейсі

Інструмент з "Титаніка"

Минулого року на виставці в музеї Titanic Museum Attraction в американському місті Бренсон представили найдорожчий артефакт, проданий із затонулого "Титаніка". Це була скрипка британського музиканта Уоллеса Хартлі, який загинув під час аварії пароплава у 1912 році. На інструменті музикант і керівник оркестру грав, коли корабель йшов на дно. Кілька років тому приватний колекціонер купив скрипку на аукціоні за рекордні $ 1,7 млн.

Титанік, скрипка з Титаніка, артефакти з Титаніка, Уоллес Хартлі
На цій скрипці музикант Уоллес Хартлі грав, коли корабель йшов на дно
Фото: Getty Images

• Знамениту скрипку музикантові подарувала наречена

Важливо
Їздити, як Корлеоне, чаклувати, як Поттер. За скільки майно кіногероїв продають на аукціонах
Їздити, як Корлеоне, чаклувати, як Поттер. За скільки майно кіногероїв продають на аукціонах

• Тіло Уоллеса Хартлі знайшли через два тижні після катастрофи "Титаніка". До нього була прив'язана скрипка, яку пізніше передали його нареченій

Піаніно Леннона

У 2019 піаніно, за яким британський рок-музикант Джон Леннон складав пісні для групи Beatles, продали на аукціоні власнику Indianapolis Colts Національної футбольної ліги Джиму Ірсею за $ 719 тис. Після покупки бізнесмен написав у себе у Twitter, що він "у захваті" від того, що володіє інструментом, який звучить в альбомі Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.

піаніно Джона Леннона, старовинне піаніно, фортепіано, Клуб самотніх сердець сержанта Пеппера, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
"Голос" цього фортепіано звучить в альбомі "Клуб самотніх сердець сержанта Пеппера"
Фото: Getty Images

• Піаніно зробили у 1870-х роках, його стартова ціна на аукціоні становила $ 575 тис. Очікувалося, що інструмент продадуть за ціною від $ 800 тис. до $ 1,2 млн

• Крім піаніно Леннона в колекції музичних інструментів Джима Ірсея — гітари Джеррі Гарсія, Прінса і Боба Ділана

Скрипка Альберта Ейнштейна

У 2018 році на аукціоні Bonhams в Нью-Йорку продали іменну скрипку автора теорії відносності Альберта Ейнштейна за $ 516,5 тис. Інструмент зробив у 1933 році майстер Оскар Штегер. Всередині є відповідний напис: "Зроблено для найбільшого у світі вченого Альберта Ейнштейна. Від Оскара Штегера".

Оскар Штегер, скрипка Ейнштейна
Скрипка Ейнштейна: "Зроблено для найбільшого вченого у світі"

• Через роки Ейнштейн подарував скрипку синові двірника Вільяму Хібсу, який займався науковою діяльністю у Прінстонському університеті

• Очікувалося, що на аукціоні інструмент заберуть за $ 150 тис.