Подруга Ернста або знайома Абрамовича: у Роскомосі оголосили, хто буде зніматися у фільмі на МКС

виклик, Роскосмос
Фото: Скриншот | Кадр з реклами фільму "Виклик"

Зйомки фільму російського фільму "Виклик" почнуться вже в жовтні. На МКС полетять актриса і режисер Клим Шипенко.

"Роскосмос" і російський "Перший канал" оголосили імена чотирьох актрис, які пройшли у фінал кастингу на головну роль у фільмі "Виклик", зйомки якого пройдуть на Міжнародній космічній станції в кінці 2021 року. Про це пише Space News.

Фіналістками відбору, в якому брали участь більше 3000 дівчат, стали актриси Олена Мордовина, Юлія Пересільд, Софія Аржаковська і Галина Каірова. За сюжетом, у фільмі розповідатиметься історія дівчини, яка ніколи не мріяла про космос, але обставини змушують її за місяць підготуватися до польоту і відправитися на МКС.

Імʼя переможниці кастингу та її дублерки назвуть вже 15 травня. Обрана актриса і режисер-оператор фільму Клим Шипенко, стануть членами екіпажу космічного корабля "Союз МС-19", старт якого до МКС запланований на 5 жовтня 2021 року. Повернуться вони на кораблі "Союз МС-18" з космонавтом Олегом Новицьким, через 12 діб, через що зміна на МКС космонавта Петра Дуброва і астронавта Марка Ванді Хай продовжиться ще на пʼять місяців. Дубров і Ванді Хай пробудуть на МКС майже рік, до 28 березня 2022 року.

Командиром екіпажу названий космонавт Антон Шкаплеров, що має досвід трьох польотів і пробув у космосі більше 533 діб.

виклик, Роскосмос

Про кастинг оголосили ще в листопаді минулого року. До того ж дівчатам мають відповідати суворим параметрам: громадянство — РФ, вік — 25-45 років, вища освіта, відсутність судимості, базове знання іноземних мов, зріст не більше 180 см, вага — не більше 75 кг, обхват грудей не більше 112 см.

А для участі в кастингу потрібно прочитати лист Тетяни Євгенія Онєгіна. У повідомленні "Роскосмосу" говорилося, що взяти участь в пробах може будь-яка дівчина. Але з більше ніж 3000 кандидаток вибрали тільки чотирьох. Троє з яких — професійні актриси. І тільки одна, Галина Каірова, є професійним пілотом.

Також в соцмережах вже засумнівалися в неупередженості відбору, зазначивши, що "абсолютно випадково" серед четвірки відібраних опинилися "знайома генерального директора "ОРТ/Первого канала" Костянтина Ернста, дружина депутата Держдуми РФ, близька подруга бізнесмена Романа Абрамовича і тільки один пілот".

Юлія Пересільд, виклик, Роскосмос, Софія Аржаковська
Актриси Софія Аржаковська і Юлія Пересільд
Алена Мордовина, Галина Каірова, виклик, Роскосмос
Пілот Галина Каірова і актриса Олена Мордовина

Цікаво, але МКС з 2000 року відвідали 49 російських космонавтів. З них тільки одна жінка. Тоді як американських астронавтів було 151. З них — 32 жінки.

ЗМІ вважають, що це початок нової "космічної гонки", оскільки 19 вересня 2020 року онлайн-портал Space Shuttle Almanac, який належить NASA, опублікував план місій космічних агентств на наступні роки. Серед них — політ Тома Круза, режисера Дага Лаймана і астронавта Майкла Еладіо Лопес-Алегрії на Crew Dragon Ілона Маска у жовтні 2021 року. І Том Круз підтвердив, що збирається зняти бойовик на борту Міжнародної космічної станції.