20 жінок звинуватили британського актора Ноеля Кларка в булінгу і домаганнях

ноель кларк, актор, BAFTA
Фото: BAFTA | Ноель Кларк на врученні премії BAFTA

Британська академія кіно й телевізійних мистецтв (BAFTA) вже призупинила членство актора та режисера до з'ясування всіх обставин.

10 квітня зірка "Доктора Хто" і "Куленепробивних" отримав одну з найпрестижніших телевізійних нагород у світі за видатний внесок у кінематограф, проте, як зʼясувалося, Британська академія кіно й телевізійних мистецтв (BAFTA) отримувала листи і повідомлення про те, що актор Ноель Кларк домагався своїх партнерок по знімальному майданчику. Зараз розпочате розслідування, членство Ноеля в Академії призупинене й у нього можуть відібрати нагороду. Про це пише The Guardian.

Ноеля звинувачують в тому, що він, використовуючи свій вплив, чіплявся до акторок, відпускав неприємні коментарі, знімав оголені фото та відео під час кастингів і розсилав їх своїм друзям.

Власне актор все заперечує. "За 20 років кар'єри я поставив інклюзивність і різноманітність на чільне місце у своїй роботі, і на мене ніколи не подавали скарг. Якщо хтось із тих, хто працював зі мною, коли-небудь почувався ніяково або нешанобливо, я щиро перепрошую. Я категорично заперечую будь-які сексуальні проступки і маю намір захистити себе від цих помилкових звинувачень", — заявив актор.

ноель кларк, доктор хто
Ноель Кларк у серіалі "Доктор Хто"

Його юристи вже склали заяву на 29-ти сторінках, в якій заперечують, що їхній клієнт є "серійним сексуальним хижаком", а також ставлять під сумніви деякі свідчення.

У BAFTA заявили, що "дуже серйозно ставляться до цього питання, закликали постраждалих повідомити про порушення у відповідні органи" і найняли незалежного експерта з підтримки жертв. "Ми продовжимо розгляд цього питання, і, якщо будь-які звинувачення будуть підтверджені, ми будемо вживати відповідні заходи", — заявили в Академії.

Поки скарги надійшли від двадцяти жінок. Так, Діна Пауелл, яка працювала з Кларком три роки як продюсерка над трилогією "Шпана", розповіла, що Кларк заявив їй, що, наймаючи її, планував "її трахнути і звільнити", а також хвалився, що зберігає оголені фотографії та відео з прослуховувань.

Одне з таких відео він їй навіть показував і ще чотири людини підтвердили наявність таких відео в колекції Кларка. Джахана Джеймс, акторка, яка пробувалася на роль в "Шпані", описала, що Кларк довго вмовляв її на оголені проби і запевнив, що це буде не на камеру, проте прослуховування виявилося настільки принизливим, що вона відмовилася від ролі.

Вона вважає, що вона та інші передбачувані жертви були "молоді та наївні", коли Кларк запрошував їх у свої фільми, а тому минуло кілька років, перш ніж вони зважилися розповісти про подію.

Норвезька кінопродюсерка Сінне Селтвейт розповіла, що познайомилася з Кларком у липні 2015 року в кіношколі. Вони планували працювати разом, але на вечірці Кларк її ляснув, а коли вони обговорювали робочі моменти по електронній пошті, то він надіслав їй фото свого пеніса.

ноель кларк, актор
Ноель Кларк у фотосесії для чоловічого журналу

Акторка, яка знімалася в першому фільмі трилогії "Шпана" в 2004 році, розповіла, що Кларк, який був старший за неї на десять років хапав її, коли вона проходила на знімальному майданчику, чіпав її талію і намагався поцілувати. "Мені дуже неприємно усвідомлювати, наскільки я була вразлива і недосвідчена, будучи підлітком. І я була дуже налякана, щоб комусь розповісти", — повідомила акторка. У наступному фільмі трилогії у неї була еротична сцена з Кларком і коли вона відмовлялася в ній зніматися, Кларк погрожував знищити її кар'єру.

"Він сказав: "Ти більше ніколи не будеш працювати". Він токсичний і ховається у всіх на виду", — зазначила акторка.

Акторка й сценаристка Цзін Лусі, яка зіграла у фільмі "Шалено багаті азіати і банди Лондона", розповіла, що Кларк домагався її під час ділової вечері і пропонував зайнятися з ним сексом. А коли вона відмовила, то він вимагав від неї обіцянок, що вона про це нікому не розповість. "Він сказав, що нічого не може із собою вдіяти: "Це те, що ти змушуєш мене відчувати, я просто дуже тебе хочу", — сказав він", — розповіла акторка й зазначила, що Кларк пообіцяв їй, що якщо вона комусь про це розповість, то він дізнається і в неї будуть проблеми. Вона все ж поділилася цим із друзями й одна з подруг повідомила, що Кларк також домагався і її.

Про домагання заявила і дівчина на ім'я Шанталь, яка працювала у відділі костюмів. Вона розповіла, що зазвичай актори переодягаються в своїх трейлерах, але Кларк наполягав, щоб вона приносила його костюм йому в готельний номер і переодягався в її присутності, відпускаючи сальні жарти. І постійно нагадуючи про те, що він також є продюсером, а значить може її звільнити.

Зараз до розслідування підключилися журналісти The Guardian та інших британських видань. Власне актор продовжує заперечувати всі звинувачення, проте скарги на його неприйнятну поведінку продовжують надходити.

Нагадаємо, Ноель Кларк — англійський актор, сценарист, режисер і продюсер, володар премії Олів'є та BAFTA в номінації "Висхідна зірка". На рахунку Ноеля Кларка більше 40 ролей: серед них "Стартрек: Відплата", "Я борюся з велетнями", "Центуріон", "Чисто англійські вбивства". Прославився, знявши трилогію "Шпана" про життя молоді з неблагополучних районів Лондона. Також він автор коміксів Супергеройської серії "Загін". Кларк одружений, у нього троє дітей.

У Росії кілька днів тому розгорівся скандал із приводу заяви акторки Олени Проклової. Вона розповіла про те, як її домагався на знімальному майданчику нині покійний актор Олег Табаков.