"Вирішили відмовитися від Гаррі Поттера". Джоан Роулінг не дозволили брати участь в книжковому фестивалі

Джоан Роулінг, гаррі поттер, письменниця, скандал
Фото: instagram.com/joanne_rowling65 | Джоан Роулінг

Організатори визнали, що вікторина по всесвіту "Гаррі Поттера" в програмі фестивалю може "завдати страждання" членам спільноти ЛГБТ.

Через нещодавні висловлювання письменниці Джоан Роулінг відносно трансгендерів організатори книжкового фестивалю Booktown в Новій Зеландії вирішили не включати до програми заходу вікторину по серії книг про Гаррі Поттера. Про це повідомляє Daily Mail.

Журналісти стверджують, що ухваленню рішення передували консультації з представниками спільноти ЛГБТ. На їх підставі нібито було зроблено висновок, що відмова від вигаданої Роулінг чарівного всесвіту на заході дозволить "не образити нікого з гостей".

"Нам завжди хотілося, щоб Booktown був інклюзивним, гостинним місцем для всіх, тому ми вирішили відмовитися від Гаррі Поттера", — цитує видання голову правління фестивалю Пітера Біггса.

За його словами, в протилежному випадку мова б йшла про ризик "заподіяти страждання" членам спільноти.

У матеріалі йдеться, що реакція суспільства на рішення організаторів Booktown була неоднорідною. Деякі стали виступати на захист Роулінг, заперечуючи трансфобією письменниці. Серед них — активістка феміністичного руху і лесбіянка Дженні Уайт, яка вважає, що Роулінг просто стала жертвою "культури скасування" (онлайн-словник Dictionary.com визначає термін як "припинення підтримки (" скасування ") публічних фігур і компаній після того, як вони зробили або сказали щось, що вважається обурливим або образливим ". Кампанію щодо засудження і цькування за переконання або дії в минулому також іноді називають" канселлінг").

Письменницю Роулінг звинуватили в трансфобії ще в 2019 році, коли вона засудила звільнення співробітниці лондонського Центру глобального розвитку за висловлювання про неможливість перетворення чоловіків на жінок. Крім того, нападки на адресу авторки всесвіту "Гаррі Поттера" пішли лунали після публікації в соціальній мережі, де вона заступилася за версію про існування біологічної статі. Коментуючи статтю, де йшлося про "менструирующих людей" без згадки статевої приналежності, Роулінг написала: "Я впевнена, що раніше для цих людей було якесь слово. Хто-небудь, допоможіть мені. Вумбо? Вімпунд? Вумуд?" (малося на увазі, звичайно ж, слово woman — англ. "жінка", – Фокус).

У свою чергу, співробітники видавництва Hachette, які безпосередньо працювали над випуском книги Джоан Роулінг "Ікабог", оголосили їй бойкот. На аккаунт письменниці стали надходити погрози життю, які надсилали транс-активісти, а після цього їй стали надсилати зображення своїх "жіночих пенісів".

Одні вважають, що "позицією ненависті по відношенню до трансов" письменниця вгробила свою письменницьку кар'єру. Шанувальники Роулінг, навпаки, виступають на захист автора "Гаррі Поттера" і стверджують, що "про толерантність не може бути й мови, коли вираз альтернативної думки призводить до цькування".

Фокус розбирався в хронології ЛГБТ-скандалу навколо особистості відомої британської письменниці Джоан Роулінг, який час від часу розгорається з новою силою.

Нагадаємо також, що в Британії відбулося засідання Королівського суду, на якому було прийнято рішення, що діти у віці до 16 років, які розглядають можливість зміни статі, навряд чи можуть вважатися досить зрілими, щоб надати усвідомлену згоду на призначення препаратів, що блокують статеве дозрівання.