Євробачення-2021: найяскравіші моменти знакового музичного конкурсу

Måneskin, Євробачення 2021
Фото: Eurovision Song Contest/Twitter | Переможці "Євробачення-2021" група Måneskin

Минулого року конкурс був скасований через коронавірус, тому в 2021-му його організатори зробили все, щоб шоу вийшло незабутнім.

У Роттердамі (Нідерланди) завершився 65-й конкурс "Євробачення-2021", і Фокус вирішив згадати найяскравіші моменти знаменитого пісенного баттлу, на якому Україна в цьому році виступила дуже гідно.

ПоШУМіли на славу: Go_A вивели Україну в п'ятірку лідерів

Ще до початку конкурсу букмекери прогнозували Україні 19 місце, проте колектив Go_A вже виступом у півфіналі показав, що вони сильно помилилися. Пісня, виконана українською мовою, увійшла в 10-ку найпопулярніших відео на каналі "Євробачення", набравши понад 9 млн. переглядів.

Після півфіналу ставки на перемогу зросли, і букмекери вже передбачали для музикантів 4 місце.

У результаті від журі колектив отримав тільки 97 балів, однак глядачі дали йому 267 балів і друге місце. Таким чином українці набрали 364 голоси. По 12 балів Україна отримала від глядачів з Ізраїлю, Франції, Італії, Польщі та Литви. З журі найвищу оцінку Go_A дали Литва (12 балів) і Бельгія (10 балів). Російське журі не дало Україні жодного балу, в той час як глядачі з РФ поставили 7 балів із 12.

Фінал конкурсу "Євробачення — 2021": без господаря на сцені

Співак Дункан Лоуренс, котрий переміг на "Євробаченні-2019" і завоював для Нідерландів право приймати таке шоу, не зміг виступити в фіналі заходу, якого чекав два роки. Причиною цього послужив коронавірус, діагностований в артиста.

Ще минулого понеділка Дункан отримав негативний результат тесту і виступив у півфіналі, проте в середу у нього проявилися тривожні симптоми. Повторний тест показав, що у Лоуренса – COVID-19.

"Ми, звичайно, розчаровані, перш за все, Дункан, який заслуговує живого виступу на нашій власній сцені "Євробачення" після його перемоги в 2019 році і всесвітнього успіху "Arcade". Ми дуже пишаємося його виступом на розігріві в першому півфіналі. Звичайно, ми бажаємо Дункану якнайшвидшого одужання! ", – заявив виконавчий продюсер конкурсу Сітсе Баккер.

У фіналі було показано запис виступу артиста.

Тріумфатор "Євробачення-2019" не зміг з'явитися перед публікою в фіналі

Хлопець без комплексів: чим відзначився на "Євробаченні" соліст Måneskin

Італійська рок-група Måneskin на чолі з її фронтменом Давидом Деміеном стала тріумфатором конкурсу і завоювала право для Італії приймати "Євробачення" наступного року. Ще під час очікування оцінок журі Давид привернув увагу глядачів тим, що занадто низько нахилявся до столу, немов нюхав наркотики. Один із колег по групі навіть смикнув його. Правда, під час прес-конференції музикант спростував чутки, заявивши, що не пвживає наркотики.

Під час оголошення результатів артист так радів, що у нього спереду порвалися штани.

Група Måneskin набрала 524 бали, випередивши Францію і Швейцарію, й отримала нагороду "Євробачення-2021".

Ангели і демони

Представниця Кіпру Олена Цагріна виступила на конкурсі з піснею El Diablo ( "Диявол"). Незважаючи на те, що в композиції йшлося про чоловіка, котрий жорстоко вкрав серце артистки, церква і глядачі сприйняли її по-різному.

Ще в березні Синод Кіпрської православної церкви виступив проти того, щоб в Роттердамі звучала ця пісня. За словами представників церкви, вона "вихваляє фаталістичне підпорядкування людей владі диявола". У свою чергу Національна телекомпанія Кіпру заявила, що не відмовиться від участі в конкурсі з обраною композицією, запевнивши, що релігійна громада неправильно розтлумачила слова пісні.

Виступ Олени Цагріни вийшло яскравим і запальним

Натомість прихильники конкурсу позитивно сприйняли яскравий виступ Цагріни, яка з'явилася на сцені в короткій сексуальній сукні в оточенні шоу-балету в червоних комбінезонах.

На противагу Мальті, конкурсант з Норвегії Андреас Хаукеланд, більш відомий під псевдонімом TIX, виконав пісню "Fallen Angel", вбравшись в костюм ангела.

Представник Норвегії вийшов на сцену в костюмі ангела

Маніже: з чайної баби – в жінку без патріархальних установок

Російська виконавиця Маніжа надовго запам'ятається глядачам "Євробачення" своєю ефектною появою. На початку виступу вона виїхала на сцену в величезній сукні на колесах і нагадувала чайну бабу. Хто не знає, це стьобаний чохол зі щільної тканини, який надягали на чайник, щоб довше утримати температуру. Такі ляльки відрізнялися нарочито пишними спідницями, які і служили чохлом.

Однак кататися в такій конструкції до кінця виступу артистка не збиралася, і вже незабаром вона вийшла з сукні в червоному комбінезоні і золотистій пов'язці на голові.

Наряд росіянки вразив західну пресу.

"Співачка Маніжа вразила публіку з самого виходу на сцену своєю величезною сукнею, зшитою зі шматочків тканин, зібраних з усіх регіонів країни. Після вона змінила його на червоний комбінезон, щоб проскандувати свою оду російським жінкам, закликаючи протистояти невдачам", – написало французьке видання Ouest France.

Ідея вбрання належить матері артистки Наджибі Усмановій. Його пошили в театральній майстерні "Вот-Так", а в якості дизайнера, крім Усманової, виступила модельєр Світлана Серякова. За основу вбрання був узятий ескіз костюма російської жінки авторства художниці Наталії Серякової для опери-балету "Золотий півник".

Червоний комбінезон, в якому Маніже вийшла з сукні, символізував звільнення жінок від патріархальних устоїв суспільства і свободу.

Із моста Еразма – на сцену "Євробачення"

Яскравим акордом пісенного конкурсу став номер одного з найпопулярніших ді-джеїв у світі, Afrojack, разом з Гленніс Грейс, Вульфом і класичним оркестром, що складається з молодих талантів. Виступ під назвою "Музика об'єднує нас" складався з двох частин. Перша була записана на мосту Еразма в центрі Роттердама, а друга представлена на сцені конкурсу під час фіналу.

"Наші ді-джеї літали по всьому світу, щоб спілкуватися зі своєю аудиторією, яка, на жаль, змінилася. Цим актом ми хотіли б відправити енергію з Роттердама в Європу і буквально відновити зв'язок. Не тільки з глядачами, а й з двома унікальними музичними стилями: знаменитою голландською танцювальної музикою і звучанням класичного оркестру ", – розповіли організатори" Євробачення ".

Номер "Музика об'єднує нас" вразив своїм розмахом

У кінці списку

Великобританія стала аутсайдером конкурсу, набравши 0 балів як від журі, так і від глядачів. Вони не оцінили пісню "Embers" Джеймса Ньюмана. Такі результати викликали невдоволення громадян країни в соцмережах. Багато людей відзначали, що пісня Ньюмана не заслуговує такого низького рейтингу, і писали, що оцінка була "різкою", додаючи, що на "Євробаченні" звучали пісні куди гірше.

Ні глядачі, ні журі не дали британцеві жодного балу

Нагадаємо, що Білорусь цього року не брала участі в конкурсі, оскільки пісню групи "Галаси ЗМєста" вважали політизованою.