Рідкісний рожевий діамант пішов з молотка за рекордні $ 29,3 млн

рожевий діамант, сакура, камінь
Фото: Christieʼs | Діамант "Сакура" вагою 15,81 карата

Камінь придбав покупець з Азії. Відомо, що це приватна особа. Інші подробиці про неї не розголошуються.

Єдиний у своєму роді пурпурно-рожевий діамант, відомий як "Сакура", був проданий аукціонним будинком Christie's за рекордні $ 29,3 млн, ставши найдорожчим каменем такого відтінку, які будь-коли пішли з молотка.

За словами експертів аукціонного дому, який займався продажем діаманта, він "бездоганний всередині" і "незвично яскравий". Тільки 4% рожевих діамантів мають класифікацію "фантазійно-яскраві" і всього 10% з них — вага більше 0,2 карата, що робить "Сакуру" надзвичайно рідкісним каменем.

сакура, діамант, Christie's
Пурпурово-рожевий діамант "Сакура"
Фото: Christie's

"Дорогоцінний камінь вагою 15,81 карата став частиною ще однієї важливої глави в історії ювелірних аукціонів. Високі показники продажів і виняткові ціни, досягнуті на кольорові діаманти і дорогоцінні камені вищої якості, відображають стійкий ринковий попит, і ми з нетерпінням чекаємо продовження цієї високої купівельної здатності на нашому майбутньому аукціоні в Нью-Йорку 8 червня", — заявили в Christie's jewelry.

"Сакура" була лише частиною більшого продажу, під час якого Christie's реалізував дорогоцінні камені на суму понад 76,8 мільйона доларів, разом зі ще одним рожевим діамантом, відомим як "The Sweet Heart". Він пішов трохи більше ніж за $ 6,5 млн.

"The Sweet Heart", діамант
Діамант "The Sweet Heart" пішов за більш ніж $ 6,5 млн
Фото: Christie's

За інформацією CNBC, покупцем "Сакури" стала приватна особа з Азії, однак більше ніяких подробиць про неї не розголошується.

Рожеві діаманти, незважаючи на нечувану ціну, знаходять своїх покупців із завидною регулярністю. Наприклад, репер Ліл Узі Верт виклав $ 24 млн за такий камінь, щоб потім вставити його собі в лоб. Вартість діаманту він виплачував з 2017 року.

Ще один гігантський рожевий дорогоцінний камінь, відомий як "Дух троянди", продали майже за 27 мільйонів доларів на аукціоні Sotheby's в листопаді 2020 року.

Нагадаємо, італійська компанія BVLGARI, що спеціалізується на виробництві предметів розкоші, представила манжетний годинник Serpenti Misteriosi Cleopatra, на створення яких майстрів надихнула давньоєгипетська цариця Клеопатра. Годинник складаються з браслета, який прикрашений близько 4000 діамантів і кількома великими дорогоцінними каменями. Вартість виробу не озвучується.