Найголіший кіт. Експерти розповіли, як врятувати сфінкса від холоду

сфінкс
Cфінкси дуже люблять тепло і потребують додаткового обігріву в холодну пору року.

Сфінкси мають велику популярність через свою гіпоалергенність, проте через відсутність вовни стикаються з проблемами, про вирішення яких господарі цих тварин повинні подбати завчасно.

Related video

У холодну пору року кішки породи сфінкс потребують особливого догляду, оскільки відсутність хутра змушує їх відчувати дискомфорт зі зниженням температури. Як допомогти вихованцю пережити цей період, розповіли ветексперти виданню PetMD.

Кішки та кошенята сфінкси застуджуються набагато частіше і швидше, ніж їхні пухнасті родичі, проте є кілька способів зігріти цих тварин, полегшивши їм переживання холодного сезону, про які розповідає засновниця та виконавча директорка компанії Specialty Purebred Cat Rescue з Вісконсину Кірстен Кранц.

Щоб зігріти сфінкса, потрібно подбати про одяг для нього. Відмінно підійдуть вироби з м'якої тканини. Однак, варто пам'ятати, що сфінкси потіють, і одяг вбирає цей шкірний жир, тому його потрібно прати досить часто, щоб він не став шорстким.

Одяг для сфінксів повинен бути з м'якої тканини

Холодна підлога у квартирі також може спричинити постійні переохолодження. Вихованцю необхідно мати власне тепле місце — будиночок, лежак, підстилку або гамак на радіатор опалення.

Існують також спеціальні ліжечка для сфінксів, які можуть зігріти кішок, наприклад з підігрівом або вкриті м'яким теплим пледом.

Лежак для сфінкса 2 в 1: ліжечко та плед

"Якщо у вашому будинку особливо холодно, ви можете попередньо зігріти лежаки такими речами, як грілки. І ніколи не варто недооцінювати затишну ковдру!", — наголосила Кранц.

Також вона наголошує на тому, що кішок сфінксів не можна випускати на вулицю. Крім проблем, пов'язаних з регулюванням температури в холодну погоду, відсутність у сфінксів хутра означає, що вони дуже схильні до сонячних опіків.

Сфінкси та проблеми зі здоров'ям

Враховуючи, що сфінкс — штучно виведена порода, найменші порушення в утриманні можуть позначитися на здоров'ї цих тварин. Через відсутність хутра найчастіше у сфінксів уразливі очі та шкіра, а через помилки в племінній роботі вони можуть бути схильні до генетичної патології суглобів або серця.

Захворювання, від яких найчастіше страждають сфінкси:

  • респіраторні захворювання;
  • кератит;
  • пігментна кропив'янка;
  • харчова алергія;
  • генетичні захворювання серця (зокрема, гіпертрофічна кардіоміопатія);
  • уроджений міастенічний синдром (м'язова дисфункція, що прогресує).

При правильному і своєчасному лікуванні більшість їх виліковуються і переходять у розряд хронічних.

Нагадаємо, сфінкси вважаються однією з найласкавіших і найвідданіших порід кішок, які стають відмінними компаньйонами для своїх господарів і радують їх багато років, оскільки середня тривалість життя цієї породи становить 13-14 років.