"Здесь вам не тут". Чому локдауни в Україні і в ЄС відрізняються, як "Москвич" від "Мерседеса"

Прикрутивши на розкрадену державу табличку "Локдаун", українська влада "клеїть понти", що, мовляв, ми теж європейці і так само, як вони, дбаємо про людей.

Був у Сімферополі в лихі 90-і дуже відомий бар "Сейлем". Там на дверях стояв вибивала Міша. Це потім він став великою людиною, мав казино, а в кінці 80-х у нього був "Москвич-2141", на капоті якого був прикручений значок від "Мерседеса". Виглядав цей сільський шик звичайно смішно, але існували люди, які щиро думали, що це і є "Мерседес".

Прикрутивши на розкрадену державу табличку "Локдаун", влада клеїть понти, що, мовляв, ми теж європейці і так само, як вони, дбаємо про людей.

Але різниця між локдауном в Україні і в ЄС приблизно така ж, як між "Москвичем" і "Мерседесом".

Заборони на пересування, закриття малого бізнесу, інші обмеження — це лише верхівка великого айсберга заходів, які вживають держави, що входять до ЄС.

Перш за все, там опрацьований і реально діє механізм компенсацій втрат для бізнесу. Бізнесу будь-якого розміру — від багатотисячних виробництв до перукаря.

Усі вони з березня минулого року отримують компенсації як по зарплатах, так і по втраченому прибутку за підсумками року.

Ну, не можна зупинити людей і змусити їх сидіти вдома без компенсацій.

Вважаєш, що заборона необхідна — заплати, і тоді забороняй. Не можеш заплатити? Резерви з'їли миші? Ну, тоді забудь про понти. Усе одно всі поїдуть, тільки служби таксі наживуться.

Важливо
Локдаун новий — питання старі. Податкових канікул немає, рахунки надходять, як виживати малому бізнесу?

Але дивно, що знаходяться люди, які в таких обставинах щиро вірять у турботу держави. І що, підгодувавши таксистів два тижні, можна змінити хід пандемії.

Так, країни ЄС сидять з вересня в локдауні і впоратися з пандемією поки не можуть. Тому і контрактували вакцину, як тільки з'явилася можливість. Вкладали гроші, підтримували медиків і бізнес.

А в Україні все просто — країно, стій! Раз два!

Не вийде, панове! Так це не працює. Скручуйте значок з капота, збирайте уряд народної довіри з різних політсил, а краще — йдіть у добровільну відставку. У занадто складну ситуацію ви загнали країну.

Першоджерело.