Зради немає, є нюанс. Як вакцинація від коронавірусу в Чилі привела до нового сплеску пандемії

У Чилі провели зразкову компанію по вакцинації населення від коронавірусу, однак, після зняття локдауну, країну захлеснула хвиля повторних заражень — по 6 тисяч осіб на день. Лікарні повні, народ панікує. Що пішло не так?

Що буває, коли вакцинацію роблять масово і добре організовано, але нерозумно? Я здивований, що у нас ще ніхто не пише на цю тему. А весь світ — уже обговорює.

Є в Південній Америці така країна — Чилі. Живе там 19 млн осіб — чимала країна. Сьогодні вона йде за темпами вакцинації відразу після Ізраїлю, Еміратів, США і Британії, тобто, ДУЖЕ добре. Країна стала чемпіоном Латинської Америки за темпами і охопленням щепленнями.

Перші щеплення зроблені 40% населення, а другий укол вже мають 20%. Зрозуміло, що, як годиться, спочатку ставили людям у віці та медикам.

На початку березня зняли локдаун практично повністю і люди почали жити звичайним життям, як раніше. І зараз, несподівано, кількість випадків повторного зараження стала драматично зростати — тепер уже по 6 тисяч на день — що більше, ніж минулого року, до вакцинації. Лікарні повні, народ панікує.

Довелося знову ввести жорсткий локдаун і закрити кордони.

І газети, і уряди різних країн лякають своє населення: ось, навіть якщо багато вакцинованих, все одно все може піти погано, якщо зняти маски, ходити в ресторани і взагалі радіти життю! Треба, щоб і після щеплень все було закрито, а потім (коли-небудь) подивимося!

Що ж сталося в Чилі? Країна використовує вакцини у такій пропорції: 90% Sinovac (це одна з китайських) і 10% Pfizer.

І вакцина Synovak має ось такі дані по ефективності: після першого щеплення всього 3% ефективності (швидше за все, це статистична помилка). Після другого щеплення — від 50% до 65% — залежно від різних груп випробувань.

Тоді як вакцини нам всім відомі: Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Супутник — після першої дози дають приблизно 70-80% ефективності і після другої приблизно 90-96%.

Так що, схоже, даремно чилійський президент купив цю китайську вакцину (хоча, навряд чи б зміг іншу?) Ну, і якщо вже таку ставлять — то треба розуміти, що поки всім не дадуть другу дозу і не пройде після цього хоча б два тижні — треба сидіти в локдауні.

Я вважаю, що краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх.

Ну і тепер, коли напишуть що "Все пропало — подивіться на приклад Чилі!" — ви будете знати що не все і не пропало. Є нюанси.

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.