Про людське око. Чому Україні не варто розслаблятися після заяви Шойгу про відведення військ

Заява російського міністра оборони Сергія Шойгу про відведення військ від кордонів з Україною не означає завершення напруженості. Більше того, торги навколо українського питання тільки починаються.

Розбір заяви Шойгу про відведення російських військ.

По-перше. Відводять не війська, а тільки рядовий склад. Вся техніка перекинутих армій залишається біля кордонів України. Розквартирування цієї техніки триває. Перекинути рядовий склад назад можна в будь-який момент. Займе кілька днів, максимум, тиждень.

Шойгу озвучив терміни відведення до 1 травня. Це менше 10 днів. Неможливо за ці терміни згорнути всю цю величезну масу техніки, яка продовжує розквартирування.

Більше того, Шойгу наказав військам "бути готовими до негайного реагування". Що це означає? Те, що їх можуть в будь-який момент смикнути назад.

Армія — це не стільки солдати, скільки структура, командири (офіцери) і техніка. Росія ось уже півтора місяця перекидала саме армії, тобто структуру (штаби, медицина, зв'язок, логістика і тд.) і техніку. Тепер з розквартированими частинами залишаться офіцери і обслуговуючий персонал.

По-друге. У травні 2014 року РФ теж відводила свої війська назад. Але це не завадило їй влітку наносити масові артилерійські удари по прикордонних районах України, а в кінці серпня взагалі увійти на Донбас повнокровними регулярними частинами.

Можна ще згадати Сирію. Росія звідти теж йшла офіційно, до того ж не один раз. Однак ми бачимо, що там як і раніше знаходяться не тільки її ПКС, але також флот і наземна група військ.

Важливо
Купці — не воїни. Чому російська верхівка не ризикне почати відкриту війну з Україною

Резюмуючи: ні про яке закінчення напруги не йдеться. Більше того, зараз перекинувши армії у межах України, Росія тільки починає свої торги і вимоги.

Це визнання їх проксі сил, так званих ЛДНР. Це і вимога говорити з ними, сприймаючи Москву виключно як третю силу. Це і знущальні пропозиції Путіна, приїхати в Москву на переговори, але не обговорювати питання Донбасу.

Я впевнений, що вимоги тільки зростатимуть. А перекинуті війська (нібито "відведені") стануть додатковим важелем тиску на Київ.