Купці — не воїни. Чому російська верхівка не ризикне почати відкриту війну з Україною

Російська верхівка світоглядно і на практиці — купці та спецслужбісти, а не воїни. Тому нинішнє протистояння Росія/Україна відбуватиметься як спецоперація і купецький торг (включаючи PR і GR), а не як гаряча війна.

Про ситуацію з Україною. Російська верхівка світоглядно і на практиці — купці та спецслужбісти, а не воїни. Навіть Крим 2014 був спец-, а не військовою операцією. Війна у Чечні починалася зі спецоперацій, а закінчилася купецьким миром.

Донбас теж був спецоперацією. Вояки з МО (Міноборони — Ред) іноді виходили з берегів і намагалися діяти, як на війні (Чечня 1999-2003, Іловайськ-2014, Дебальцеве-2015), але їх швидко осаджували спецслужбісти.

Верхівка Росії — люди виросли під час страху перед війною (брежнєвське "Аби не було війни!"). І гіпотетичної ядерної, і реальної гарячої в Афгані. У номенклатури у 1979-1989 була одна думка: як би мене туди самого не послали чи мого синочка.

Плюс війна — це героїзація МО, піднесення військових на політичний Олімп. А у цивільної та особливо спецслужбістської номенклатури завжди був страх перед політизацією армії.

Почалося зі справи Тухачевського, потім була справа про "бонапартизм" Жукова. Уже в наш час досить швидко розправилися з героїзацією генералів Лебедя і Рохліна.

Недарма всі останні міністри оборони РФ — кадрові військові. Чекіст Іванов, мебляр Сердюков, будівельник Шойгу.

Так що, виходячи з такої історичної колії, і нинішнє протистояння Росія/Україна має проходити як спецоперація та купецький торг (включаючи PR і GR), а не як гаряча війна.

Якщо ні — то це означатиме, що Росія вилізла з історичної колії, і це буде чіткий сигнал: "Скоро зміни".

Першоджерело: телеграм-канал автора.

Публікується за згодою автора.