Гори гори, моя зоре. Чому правда про харасмент завжди незручна і невчасна

Реакція на скандальні одкровення актриси Олени Проклової говорить про те, що коли б жертва не розповіла про домагання, суспільство наше все одно кидає каміння в неї, а не в насильника й аб'юзера. Тому що незручна правда ніколи не буває вчасною.

Актриса Проклова розповіла про домагання іншого актора. Рунет: як невчасно! де вона раніше була! він уже помер! танці на кістках! дешевий піар!

А я ось цікавлюся, а КОЛИ ВЧАСНО?

Коли був би саме час актрисі Прокловій розповісти про домагання, а по суті, про сексуалізоване насильство по відношенню до себе?

Їй було 15, коли все почалося. Вона розповідає про домагання відразу, як сталося. Реакція: Ні обличчя, ні шкіри, ні освіти, ні кар'єри! Ти хто така! Профурсетка, Вертихвістка! На іменитого актора котиш! Зірку! Талант!

Важливо
Харасмент по-російськи. Як звинувачення в сексуальному домаганні наздогнали Олега Табакова вже після смерті

Припустимо, їй 25 і вона вже актриса, молода, перспективна. А він уже мертвий! Вона розповідає про домагання. Реакція: Боляче багато про себе думає! Знялася в кількох фільмах, пограла на театрі всього-нічого, ну і сиди тепер без ролей, раз така принципова!

Їй, припустимо, 55, і він ще живий! Вона розповідає про домагання. Реакція: Нащо велику людину ображаєш! Він старий і хворий. Дай вже спочивати на лаврах. Наклепи! Піар-шміар!

Олена Проклова й Олег Табаков
Олена Проклова й Олег Табаков

Загалом, по суті, коли б жертва не розповіла про домагання, суспільство наше все одно кидає каміння в неї, а не в насильника, аб'юзера і "людину-говно"! Тому що незручна правда ніколи не буває вчасною.

Тому всім дівчаткам у 15 і раніше, жінкам у 25 і 55 і 70 і після: ГОВОРІТЬ! Говоріть, коли зможете. Відразу, трохи згодом, потім. КОЛИ ЗАВГОДНО! Суспільству ніколи не буде досить, але вам стане трішки менше боляче, трішки легше жити і дихати.

І поруч з вами постануть інші дівчатка і жінки. А після нас прийдуть нові покоління! І всі разом ми змінимо це суспільство. Щоб жодній дівчинці більше не довелося пройти через принизливий досвід домагань, а потім не менш принизливий досвід виправдання їхнього насильника. Говоріть!

Першоджерело.