Харасмент по-російськи. Як звинувачення в сексуальному домаганні наздогнали Олега Табакова вже після смерті

Скандальні зізнання акторки Олени Проклової допомогли багатьом усвідомити, що чорне — це чорне, а біле — біле, що бути жертвою не соромно, а соромно змушувати мовчати, страшно не вірити і небезпечно ставити заборону на сімейні розмови про секс.

Днями 67-річна радянська та російська кінозірка Олена Проклова зробила шокове зізнання. В ефірі програми "Секрет на мільйон" на одному з російських телеканалів, зірка фільмів "Гори, гори, моя зірка" і "Пізня любов" розповіла про сексуальні домагання, яким піддавалася з боку своїх відомих колег у неповнолітньому віці. Несподіване зізнання Проклової викликало широкий громадський резонанс. Одкровення Олени Проклової не залишили байдужими і багатьох її колег і знайомих. Одні підтримували акторку, а інші, навпаки, висловлювали сумнів у правдивості її слів і необхідності розповідати про таке на всю країну. Зрештою, в заочну медійну дискусію втягнулися багато зірок екрану та лідери думок.

Акторка розповіла, як до неї протягом декількох років чіплявся відомий актор, з яким вона тоді знімалася в одній з картин. За словами Проклової, домагання цієї людини тривали аж до того моменту, поки вона не зустріла свого першого чоловіка і не завагітніла від нього, що її кривдник сприйняв як зраду. Олена стверджує, що цей випадок наклав відбиток на все її подальше життя: вона з недовірою ставилася до чоловіків, важко їх до себе підпускала і боялася сексуальних контактів.

Проклова відмовилася назвати його ім'я, проте користувачі соцмереж вирішили, що йдеться про ще одну зірку — покійного актора та режисера театру й кіно Олега Табакова. У своїх інтерв'ю раніше акторка згадувала, що в них був роман, коли їй якраз було приблизно 15 років.

Олег Табаков та Олена Проклова в картині "Гори, гори, моя зірка"
Олег Табаков та Олена Проклова в картині "Гори, гори, моя зірка"

Все-таки напишу. Про очевидні речі, а як же ще. Почитавши стрічку, й особливо коментарі, я все-таки подивилася передачу з акторкою Оленою Прокловою, яка розповідає про розбещення різними дорослими чоловіками, починаючи з її 12 років. Вмовила себе.

І ось що (прокричавшись) сказати хочу всім тим неліченим людям, які висловлюються в дусі — стара зірка хоче, щоб про неї згадали; знайшла час розповідати ці брудні історії "по телеку"; акторка заради хайпу розіграла спектакль (я сильно пом'якшую, щоб самій не було так гидко).

Так ось. Як добре, що стара зірка розіграла перед нами такий прекрасний спектакль. Так яскраво й образно описала ситуацію, дуже типову та впізнавану для багатьох! Емоційно вивірено, психологічно достовірно, пустивши сльозу де потрібно, і взагалі розігравши як по нотах симфонію жаху занурення недолюбленої дівчинки в світ впливових мудаків.

І головне — зробивши гучну заяву про те, що чорне — це чорне, а біле — біле, що бути жертвою не соромно, а соромно змушувати мовчати, страшно не вірити і небезпечно ставити заборону на сімейні розмови про секс.

Що топити цю тему в соромі, страху та вині не можна, що це жорстоко і вартує комусь цілого щасливого і здорового життя — в радості та задоволенні від близькості, назавжди або надовго позбавляє довіри до протилежної статі.

Важливо
Гроші, секс і тато Гарік. Чому в Україні не можна легалізувати проституцію

Браво, прекрасний спектакль. Дякую за нього, Олено Ігорівно, рада, що завдяки йому я про вас згадала. Впевнена — він може допомогти багатьом. З тих, кому дійсно можна допомогти.

І ще. Жінкам, які пишуть і говорять — подумаєш яка травма, та в кожної це було, але я ж ось не дозволяю собі скаржитися, як ця! Так ось, вам ТЕЖ МОЖНА.

Скаржитися, як ця, на свій біль, широкому або вузькому колу, отримуючи у відповідь підтримку.

Тепер можна. Правда.

Першоджерело.