У монобільшості в Раді залишилося лише 211 депутатів, — КВУ

слуга народу, монобільшість

Формально фракція "Слуга народу" налічує 246 депутатів

Related video

У 2020 році Верховна Рада ухвалила 230 законів, і тільки 37 з них (або 16%) — забезпечені голосами монобільшості. Такі дані наводить неурядова організація "Комітет виборців України".

Решта законів не вдалося б ухвалити, якби за них не голосували представники інших фракцій і депутатських груп. При цьому авторами більшості законопроєктів були учасники провладної команди: президент, Кабмін, нардепи монобільшості.

"Загалом показники голосувань монобільшості постійно знижуються з моменту початку роботи ВР IX скликання. Якщо у вересні 2019 роки за ухвалення законів в середньому голосував 231 депутат "Слуги народу", то у вересні 2020 року — 206 депутатів, а в грудні 2020 року — 211 депутатів", — йдеться у повідомленні КВУ.

За словами голови організації Олексія Кошеля, президентська фракція вже не в змозі самостійно ухвалювати закони.

"Через рік у монобільшості залишилися 211 депутатів, які переважно натискають "за". Тоді як для ухвалення закону необхідно мінімум 226 голосів. Таким чином, без депутатів інших фракцій і груп ВР монобільшість фактично є недієздатною", — говорить Кошель.

Глава КВУ переконаний, що причина низьких показників монобільшості — не тільки у низькій відвідуваності засідань ВР через коронавірус. За його словами, є не менше десяти парламентаріїв зі "Слуги народу", які або взагалі не голосують, або натискають "утримався" чи "проти".

"Тому, перш за все, це питання фракційної дисципліни і політичних розколів усередині політичної сили", — вважає Кошель.

Слід зазначити, що формально на сьогоднішній день фракція "Слуга народу" налічує 246 парламентаріїв.

Як повідомлялося раніше, у грудні 20 нардепів не було на жодному засіданні Ради.