Профільний комітет ВР підтримав скорочення кількості депутатів з 450 до 300

депутати, рада, зал засідань
Фото: Facebook / Сергей Демченко

Для ухвалення рішення про зміну чисельності парламенту України потрібно буде не менше 300 голосів депутатів.

Related video

Після річної перерви Комітет з питань правової політики ВР повернувся до розгляду президентського законопроєкту №1017 від 29.08.2019 та дав зелене світло зменшенню кількості народних депутатів України з 450 до 300. Про це повідомив член комітету Сергій Демченко.

Цей законопроєкт вніс президент Володимир Зеленський 29 серпня 2019 роки як невідкладний. 3 вересня Рада направила його на розгляд до Конституційного суду. Ця процедура необхідна, оскільки законопроєкт вносить зміни до Конституції. 18 грудня 2019 року КС визнав його відповідним до вимог Конституції.

4 лютого 2020 року Рада ухвалила законопроєкт за основу (236 голосів). Для ухвалення в цілому буде потрібно не менше 300 голосів.

Перехідні положення законопроєкту передбачають, що Верховна Рада, обрана до набуття чинності цього закону, продовжує виконувати свої обов'язки до наступних виборів народних депутатів України.

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко наприкінці грудня минулого року говорив : "Законопроєкт про 300 депутатів у Раді готовий до голосування. Питанняу порядку денному, і чи буде підтримка інших фракцій, якою буде мобілізація нашої фракції ... Ми будемо дивитися залежно від мобілізації, але я думаю, що точно під час п'ятої сесії, яка почнеться у перший вівторок лютого. За цей час питання про 300 депутатів поставимо і логічно його вирішимо".

Нагадаємо, за минулий рік з депутатів Верховної Ради, які не відвідували засідання без поважних причин, стягнули 30 млн грн штрафів, повідомив народний депутат з фракції "Слуга народу" Павло Фролов.