"Україна не причетна": Кулеба відреагував на викрадення Чауса

МЗС, Кулеба, Чаус, суддя, викрадення,
Фото: УНІАН | Дмитро Кулеба

На думку українського чиновника, деякі "сили" нібито намагаються посварити нашу країну з Молдовою.

Україна не причетна до нинішньої ситуації з екс-суддею Миколою Чаусом.

Про це заявив голова МЗС Дмитро Кулеба під час бесіди з міністром закордонних справ Молдови Ауреліу Чоко, повідомляє пресслужба міністерства.

Український міністр запропонував своєму співрозмовникові створити спільну робочу групу для встановлення всіх обставин викрадення Чауса.

За його словами, правоохоронці очікували, що після завершення судового розгляду скарги Чауса на відмову надати йому притулок у Молдові, його екстрадують у рамках міжнародної правової допомоги на підставі європейських конвенцій і двосторонніх договорів про видачу і про взаємну допомогу в кримінальних справах.

В МЗС України вважають, що ситуацію з Чаусом хочуть використати на свою користь сили, які бажають зірвати позитивний для нашої країни і Молдови розвиток відносин.

Раніше голова МВС Молдови Павло Войко заявив, що українського суддю-втікача Миколу Чауса викрали іноземці, один з яких затриманий. Решта, за його словами, вже покинули територію країни, виїхавши в Україну.

Нагадаємо, що 3 квітня 2021 року адвокат Чауса Ростислав Кравець, посилаючись на дружину судді-втікача повідомив, що Миколу Чауса викрали в Кишиневі.

Наступного дня в мережі з'явилися фото Чауса з шапкою на очах і перебинтованою рукою.