Депутати оскаржили звільнення Тупицького з посади голови КСУ

КСУ, Олександр Тупицький, Народні депутати, Указ президента, Юлія Тимошенко, Сергій Власенко
Фото: КСУ | Конституційний суд України

Подання підписали 49 нардепів, представники "Європейської Солідарності" та "Батьківщини".

Група народних депутатів оскаржила в Конституційному суді конституційність указів президента України Володимира Зеленського про звільнення голови КСУ Олександра Тупицького і ще одного судді цього суду Олександра Касмініна.

Про це повідомляється на сторінці КСУ у Facebook.

Подання підписали 49 народних депутатів, за необхідності не менше 45 підписів.

"До Конституційного Суду України від 8 квітня 2021 надійшло конституційне подання 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) указів Президента України "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 29 грудня 2020 № 607/2020, "Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України" від 26 лютого 2021 № 79/2021, "Про деякі питання забезпечення національної безпеки України" від 27 березня 2021 № 124/2021", — йдеться в повідомленні.

Серед підписантів — члени фракцій "Європейська Солідарність" і "Батьківщина".

Першою подання підписала Юлія Тимошенко, а уповноваженим представником суб'єкта права на конституційне подання за дорученням став народний депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко.

"Автори клопотання просять визнати оскаржені акти президента України такими, які не відповідають ряду норм Конституції України", — йдеться в повідомленні.

Документ оприлюднено на сайті КСУ.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський скасував указ Януковича, який призначав Олександра Тупицького головою КСУ. Фокус зібрав усе, що відомо про голову КСУ Тупицького, в окремому матеріалі.