Зеленський не підписав санкції РНБО проти Януковича, яким він "здивувався" через пізнє прийняття

Володимир Зеленський, президент України, український прапор, санкції РНБО проти Януковича і ко
Фото: president.gov.ua | Володимир Зеленський

В РНБО журналістам розповіли, що направили рішення про санкції на підпис президенту ще 23 березня — з тих пір пройшло 13 робочих днів.

Президент України Володимир Зеленський станом на четвер, 8 квітня, так і не ввів своїм указом у дію персональні санкції, введені 19 березня Радою національної безпеки та оборони проти Віктора Януковича, а також чиновників і бізнесменів часів його президентства. Про це повідомляє "Українська правда", яка направила відповідний запит до Офісу президента і в РНБО.

Варто зазначити, що рішення Ради нацбезпеки направили президенту ще 23 березня. Проекти самих указів, пише видання, повинен обробляти і подавати на підпис президенту його Офіс. У самому ОП журналістам заявили, що проект указу був зареєстрований 23 березня, на підпис президенту його передали.

При цьому в РНБО виданню заявили, що ще станом на 5 квітня рішення органу в силу не ввели.

На сайті президента України указу також немає. В ОП на запитання журналістів про те, чому указу досі немає, нібито не відповіли. Що стосується РНБО, то там цю інформацію назвали службовою.

Нагадаємо, що 19 березня, коли вищезазначене засідання РНБО відбулося, президент України Володимир Зеленський заявив, що вважає дивним той факт, що персональні санкції щодо Віктора Януковича і ще 26 осіб ввели в березні 2021-го, а не у 2014 році.

Примітно, що сам Зеленський вступив на посаду президента 20 травня 2019 року, а Верховна Рада IX скликання, де президентська фракція "Слуга народу" має монобільшість, почала працювати 29 серпня того ж року.