"Ще один анекдот": Кремль пропонував включити в переговори ТКГ Януковича

козак про Януковича в ТКГ, переговори у мінському форматі
Фото: УНІАН | Віктор Янукович

Екс-президента хотіли включити у процес у відповідь на ініціативу України залучити в контактну групу колишніх депутатів.

Перший заступник адміністрації президент РФ Дмитро Козак заявив, що в Тристоронню контактну групу пропонували екс-президента України Віктора Януковича. Про це він повідомив під час прес-конференції.

За словами Козака, Росія пропонувала включити Януковича у 2019 році, але Україна не погодилася на це. Також двома роками раніше українську делегацію обурила присутність на переговорах глав так званих "республік Донбасу".

"Вони запропонували (українська сторона), давайте стороною для обговорення будуть не ті, хто зараз, а депутати місцевих рад, які були обрані на виборах у 2010 році. Добре, давайте спробуємо, але якщо вам зараз запропонують, виходячи з фундаментальних причин кризи, за стіл переговорів посадити президента, який був обраний у 2010 році?", — сказав Козак.

Після цього, за його словами, пропозиція відпала само по собі.

Речник української делегації відреагував на повідомлення про екс-президента сказавши, що Янукович — це той ще анекдот. Про це він заявив у коментарі "РБК".

Нагадаємо, в Кремлі пригрозили "початком кінця України" у разі початку бойових дій в ОРДЛО. Також Путін обговорив з Меркель ситуацію на сході України.

Через загострення ситуації на Донбасі, Володимир Зеленський був на передовій, де вручив нагороди військовим, а також вшанував хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя за Україну.

Фокус розбирався, чого чекати і до чого готуватися через загострення на Донбасі.