Кабмін дозволив використовувати технічний кисень для пацієнтів із COVID-19, — Степанов

Лікарня, кисень
Фото: УНІАН | Ліжко з подачею кисню в українській лікарні

Спеціальні лабораторії повинні перевіряти речовину перед поставкою в лікарні та видавати сертифікати якості.

Кабінет міністрів дозволив медикам використовувати технічний кисень для підтримки пацієнтів із коронавірусною інфекцією. Про це 9 квітня заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає прес-служба у Facebook.

Таке рішення ухвалили, враховуючи критичну важливість кисневої терапії для хворих COVID-19. Згідно з постановою Міністерства охорони здоров'я, лікарі можуть використовувати технічний кисень, якщо він за якістю відповідає медичному. Специфікація і методика контролю повинні бути підтверджені сертифікатом (протоколом) від акредитованої лабораторії за результатами аналізу.

"Закуповувати і поставляти технічний кисень в установи лікування можна буде виключно після медичних досліджень, які підтвердять, що він повністю відповідає всім критеріям кисню медичного", — підкреслив Максим Степанов.

Поставками кисню в медустанови займуться компанії з ліцензією на оптову торгівлю медичними газами. Постачальникам також доведеться звітувати перед Державною службою з лікарських засобів про обсяги, одержувачів та якість продукту. За словами міністра, раніше такі заходи вже вжили в європейських країнах.

Раніше Максим Степанов заявив, що Україна більше не може збільшувати кількість ліжок із киснем у лікарнях, адже досягла критичної межі — 67 тисяч. З них станом на 6 квітня було зайнято приблизно 58%. Міністр додав, що найскладніша ситуація з місцями, забезпеченими киснем, спостерігається в Києві, а також Миколаївській, Хмельницькій та Житомирській областях.

Максим Степанов також передбачив перемогу над коронавірусом в Україні до кінця 2021 — до цього часу медики повинні вакцинувати 70% населення країни.

Тим часом у Хмельницькій області розгорнули мобільний госпіталь для хворих COVID-19. У 35 наметах обладнали 120 ліжко-місць, до кожної з яких підключений кисневий концентратор. Є також блок інтенсивної терапії та автономна система життєзабезпечення.