За закритими дверима. Зеленський і Ердоган ведуть перемовини тет-а-тет в Стамбулі

Володимир Зеленський, Реджеп Тайїп Ердоган, Стамбул, зустріч Зеленського з Ердоганом +2021
Фото: www.tccb.gov.tr | Володимир Зеленський і Реджеп Тайїп Ердоган

Під час робочого візиту Зеленського в Туреччину планується підписання "низки двосторонніх документів".

Президент України Володимир Зеленський в суботу, 10 квітня, прибув до Туреччини з робочим візитом, де вже почав зустріч зі своїм турецьким колегою Реджепом Ердоганом. Про це повідомляє сайт турецького президента.

Відзначається, що глави держав зустрілися в палаці Хубер в Стамбулі.

За інформацією видання Anadolu, зустріч двох лідерів проходить в закритому режимі, пресу не допускають. Також під час візиту заплановано проведення дев'ятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною.

У свою чергу, посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга у себе на сторінці в Facebook зазначив, що планується підписання "низки двосторонніх документів".

Слід зазначити, що перед зустріччю із Зеленським Ердоган розмовляв телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним. Як повідомляє сайт Кремля, Путін розповів турецькому лідеру про "російські підходи до вирішення" кризи на сході України. Очільник Кремля також зазначив, що Україна нібито "ухиляється від реалізації Мінських угод, а останнім часом відновила небезпечні провокаційні дії, спрямовані на загострення обстановки на лінії зіткнення".

До цього Зеленський з Ердоганом зустрічалися в лютому 2020 року. Під час цієї зустрічі лідери двох країн домовилися про виділення військової допомоги і постачання Туреччині АН-178.

Тоді ж вони обговорили заходи щодо посилення безпеки в Чорноморському регіоні.

Раніше посол України в Туреччині Андрій Сибіга повідомляв, що найважливішим спільним проектом двох країн є закупівля у Туреччині бойових БПЛА і поставка українських двигунів для турецьких БПЛА.