У Львові за безквитковий проїзд в транспорті оштрафували екс-нардепа Ірину Фаріон

Ірина Фаріон, нардеп, свобода, депутат
Фото: n-slovo.com.ua | Ірина Фаріон

За словами бригадира контролерів, екс-парламентарій "задумалася" і "забулася" оплатити поїздку.

У Львові за проїзд без квитка в громадському транспорті оштрафували нардепа 7-го скликання ВРУ Ірину Фаріон. Про це в ефірі телеканалу "Zaxid.net" розповів бригадир групи контролерів відділу контролю ЛКП "Львівелектротранс" Андрій Фок.

"Нещодавно (можливо, тижнів два тому) був випадок теж – колишня депутат Верховної Ради України була оштрафована. Ірина Фаріон. Ну, але культурно сплатила штраф. Вона просто задумалася, забулася — без ніяких проблем. Просто я бачив відео", — зазначив Фок .

Він підкреслив, що цією історією йому похвалився контролер, який оштрафував Фаріон. За словами Фока, для співробітників їх комунального підприємства це "щоденна буденна робота".

Він зазначив, що у Львові відомі люди часто користуються громадським транспортом, і контролер не зобовʼязаний встановлювати особу людини — відповідно до ст. 258 Кодексу України про адміністративні правопорушення протоколи в таких випадках не складаються.

"В разі, якщо порушник визнає свою вину, він сплачує штраф на місці вчинення адміністративного правопорушення – і йому видається квитанція як підтвердження того, що він штраф сплатив. А протокол, тобто вносити його в базу поліцейську і так далі – поліція не викликається, протокол не складається. Тому ви не знаєте особи", — розповів Фок.

Нагадаємо, на цьому тижні у Львові місцевий депутат від ЄС Ольга Посипанко намагалася проїхати в тролейбусі без квитка. Коли в транспорт зайшли контролери — та спробувала придбати квиток, однак контролери зафіксували безквитковий проїзд і оштрафували її на 140 грн. Втім, сама депутат стверджувала, що квиток у неї був, але у них з контролерами виникло непорозуміння, тому вона вирішила заплатити штраф, щоб не опинитися в відділенні поліції.

Тим часом в Києві ввели спецпропуски на громадський транспорт. З 5 квітня поліція стежить, щоб люди без документів не проходили на станції метро і не сідали в автобуси. КМДА видала 500 тисяч перепусток у відповідь на заявки 8 тисяч підприємств, однак не змогла забезпечити всіх бажаючих.