Меркель не вимагає відводити російські війська від України, — Кремль

Путін, Меркель, телефонна розмова, телефон, розмова
Фото: Колаж Фокуса | Путін і Меркель розмовляють по телефону

За словами Пєскова, президент РФ розповів канцлеру Німеччини про те, що вони концентрують сили біля Донбасу через можливе відновлення "громадянської війни".

Дмитро Пєсков, прес-секретар Володимира Путіна, заявив, що канцлер Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови з президентом РФ нібито не вимагала відводу російських військ від кордону з Україною. Про це представник Кремля сказав в інтерв'ю телеканалу "Росія 1".

"Ні, не вимагала. Меркель дійсно сказала, що нас в Європі турбує концентрація російських військ поблизу кордонів. Так, вона це сказала, і така стурбованість була висловлена", — зазначив Пєсков.

У відповідь на це, за словами прес-секретаря президента РФ, послідували пояснення Путіна про те, що поруч з ними знаходиться країна, в якій нібито "ось-ось може відновитися громадянська війна".

"Чи небезпечно це для нас? Звичайно, небезпечно. Чи повинні ми вживати заходи для забезпечення своєї безпеки? Повинні. Ось ми це і робимо", — заявив Пєсков.

Він підкреслив, що переміщення військ по своїй країні — це абсолютно нормальна практика, особливо в ситуації, коли "в прикордонній державі може статися загострення конфлікту".

Разом з тим Пєсков заявив, що РФ нібито "виключає можливість війни з Україною".

"Ніхто не збирається рухатися до війни і ніхто взагалі не сприймає якусь можливість такої війни", — заявив представник Кремля.

Відзначимо, телефонна розмова Меркель і Путіна відбувся 8 квітня. Тоді в прес-службі Кремля заявили, що лідери країн "висловили стурбованість у зв'язку з ескалацією напруженості на Донбасі".

8 квітня заступник голови АП РФ Дмитро Козак пригрозив Україні, якщо почнеться загострення на Донбасі. За його словами, початок бойових дій може змусити Росію встати на захист "своїх громадян" на Донбасі і це стане "початком кінця України".

У відповідь на це в Офісі президента України Володимира Зеленського заявили, що українська армія готова до будь-якого розвитку подій.