Гармаш: в окупованому Донецьку почали мінувати мости, готуючись до "наступу" ЗСУ

Донецьк, міст
Фото: Аліна Приходько | Міст через річку Кальміус у Донецьку

Росія змушена відмовитися від повторення грузинського сценарію через реакцію НАТО та США, а тому залякує містян наступом ЗСУ.

У Донецьку окупаційні війська встановлюють вибухівку на мости, щоб змусити місцевих жителів приєднуватися до бойовиків. Про це Сергій Гармаш з української делегації в Тристоронній контактній групі заявив в ефірі телеканалу "Україна 24".

На його думку, президент РФ Володимир Путін вже зрозумів, йому не вдасться повторити грузинський сценарій на Сході України, адже світова спільнота висловила жорстку позицію з цього питання. Проте, окупанти продовжують "грати мускулами" в спробі спровокувати українців.

"Я знаю від своїх знайомих у Донецьку, що там мінують мости для того, щоб забезпечити себе від "наступу України". Не знаю, це провокація або самозалякування, залякують місцевих для мобілізації", — підкреслив Сергій Гармаш.

Він додав, що зараз Росія змушена на ходу змінювати свої плани через різку реакцію НАТО і представників G7, зокрема США. Як вважає член української делегації, тепер Путін не наважиться ввести "миротворців", виправдовуючи свої дії захистом "російських громадян". Зокрема, заступник голови адміністрації російського президента Дмитро Козак пропонує два варіанти.

"Якщо там буде влаштована Сребрениця, мабуть, ми змушені будемо втрутитися", — процитував його Гармаш і додав, — "Я думаю, що чим далі, тим менше вони для себе залишають можливість втрутитися, якщо Україна не почне дійсно військові дії першою".

Раніше прес-секретарка президента України Юлія Мендель заявила, що ЗСУ не будуть першими йти в наступ на Донбасі, незважаючи на стягування російських військ до кордону. За її словами, команда Володимира Зеленського буде домагатися миру шляхом переговорів, зокрема, в Нормандському форматі. Юлія Мендель допускає, що РФ вирішиться на відкритий напад, як це було в 2014 році.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак назвав неприйнятним для України силовий сценарій в зоні Операції об'єднаних сил. Генерал-полковник підкреслив, що бойові дії призведуть до великих втрат серед мирного населення.