Загострення на Донбасі: Єрмак закликав США розмістити в Україні ЗРК Patriot

Андрій Єрмак, ОП
Фото: Офіс президента | Голова Офісу президента України Андрій Єрмак

Найближчі протиповітряні комплекси розташовані в Польщі, тоді як Росія стягує війська до українського кордону.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак закликав США розмістити в Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot. Таку заяву він зробив в інтерв'ю виданню Time під час поїздки на Донбас.

За словами Андрія Єрмака, український уряд хоче побачити реальну підтримку з боку США, зокрема, сучасне озброєння, яке використовують країни-союзники. Голова ОП звернув увагу, що найближчі зенітки американського виробництва встановлені досить далеко від зони бойових дій.

"Україна тримає оборону проти Росії не тільки заради себе, а й заради Заходу. А де США розміщують ракети Patriot? Найближчі в Польщі. Вони повинні бути тут", — підкреслив Єрмак.

Як зазначили Time, сам Володимир Зеленський робить акцент не на ракетні комплекси, а на співпрацю з НАТО. Так, під час телефонної розмови з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом він обговорив отримання членства для України і збільшення військ у Чорному морі для стримування Росії.

Під час інтерв'ю Володимир Зеленський заявив, що РФ намагається залякати світову спільноту, збираючи війська на кордоні з Україною. На думку президента, Кремль влаштував свого роду моральне випробування для Заходу.

"Ми не стверджуємо, що буде реальна ескалація. Вона може просто не відповідати нічиїм інтересам. Що вони хочуть зробити, то це підвищити градус і показати, що Захід вагається у своїй підтримці України, що насправді вони не бачать у нас партнера", — висловився голова держави.

Раніше Володимир Зеленський закликав українських політиків відвідувати Донбас і підтримувати військовослужбовців, адже саме тут "вирішується доля країни". Він також заявив, що останнім часом у зоні конфлікту почастішали снайперські обстріли.

Писали також, що ГУР зафіксувало на кордоні з Україною найбільше скупчення російських військ з 2015 року.