Зеленський подав у Раду "невідкладний" законопроект про ліквідацію ОАСК

Володимир зеленский, президент України, невідкладний законопроект, ліквідація ОАСК
Фото: скриншот | Президент України Володимир Зеленський

Голова держави заявив, що "довіра до суду втрачена". За його словами, в ОАСК був час, щоб "одуматися".

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва", документ позначений як невідкладний. Про це у вівторок, 13 квітня, повідомляє сайт Офісу президента.

"У демократичному суспільстві повага і довіра до суду повинні бути безумовними. Але там, де вмирає довіра, закінчується і демократія. В ОАСК було достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало і знайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство і держава, — справедливість, неупередженість та чесність. Натомість бачимо чергові скандали з "плівками", корупцію пов'язаних осіб із забитими грошима сейфами і численні сумнівні рішення", — йдеться в повідомленні.

В Офісі президента зазначили, що "довіра до ОАСК втрачена".

Сам Зеленський заявив, що подає цей законопроект, щоб покласти край "сейфам, набитим мільйонами готівки, у пов'язаних з керівництвом суду осіб". Голова держави зазначив, що ліквідований буде суд, "одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому рішенні держави, будь-якій реформі".

Сайт Офісу президента зазначає, що, відповідно до ч. 2 ст. 125 Конституції України, суд створюється, реорганізується і ліквідується законопроектом президента після консультацій з Вищою радою правосуддя.

НАБУ звинувачує керівництво ОАСК, зокрема, його голову Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в Україні і неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Як докази правопорушень агентство публікувало записи розмов суддів ОАСК. Фокус докладно розповідав, як розвивалася ця історія.

У серпні 2020 року НАБУ оголосило в розшук сімох фігурантів справи про "плівки Вовка": голови ОАСК Павла Вовка, його заступника, трьох суддів ОАСК і двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Їх підозрюють у діях, які мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над ВККС, Вищою радою правосуддя і в створенні штучних перешкод у їхній роботі.

У березні поточного року Вищий антикорупційний суд відмовив НАБУ в продовженні розслідування справи про плівки голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Слідство завершили, а матеріали справи відкрили для ознайомлення підозрюваним.