Україна не має плану зі звільнення Донбасу силовим шляхом, — секретар РНБО

данилов РНБО, алексей данилов, ситуація на донбасі, загострення на донбасі, росія, Україна, військовий план
Фото: 24 Канал | Україна готова дати відсіч російській агресії

За словами Данилова, Україна прагне розв'язати конфлікт на Донбасі дипломатичним шляхом, а інформація про "військові сценарії Києва" — частина пропаганди РФ.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) Олексій Данилов провів зустріч із керівниками дипломатичних представництв країн Євросоюзу, яка відбулася за їхньою ініціативою. Під час переговорів сторони обговорили ситуацію на Донбасі в контексті стягування Росією військ до кордону з Україною.

Про це розповідається на офіційному сайті РНБО.

"Ми не віддамо свою землю. Україна продовжує бути форпостом для всієї Європи", — зазначив Данилов під час зустрічі.

Секретар РНБО підкреслив, що Україна прагнутиме вирішити конфлікт на Донбасі та повернути тимчасово окуповані території мирним шляхом.

"В України на сьогоднішній день немає плану повертати тимчасово окуповані території військовим шляхом, наше завдання — вирішити конфлікт виключно політико-дипломатичним шляхом. Все інше — це чисто інформаційна війна РФ, яку вони ведуть не тільки на нашій території, але і по всій Європі", — сказав Данилов.

Він зазначив, що саме для боротьби з російською пропагандою при РНБО й був створений Центр протидії дезінформації.

Також Данилов подякував європейським дипломатам за підтримку нашої країни, зазначивши, що протидіяти Росії без допомоги партнерів буде складно, проте, за його словами, Україна готова дати гідну відповідь на загрози, що виникають біля наших кордонів.

Зазначимо, 9 квітня Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що для України "силовий план звільнення Донбасу неприйнятний".

11 квітня прес-секретарка президента України Юлія Мендель заявила, що Росія на кордоні з Україною зібрала нібито майже 40 тисяч військових. Стільки ж бійців, за її словами, знаходяться в окупованому Криму. Хомчак же заявив про те, що сумарно біля кордону з Україною і в Криму РФ зібрала майже 50 тисяч військових.

12 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до можливого вторгнення Росії, оскільки "ми знаходимося на своїй землі" та території.