Суд зняв арешт із рахунків сина Януковича, — ЗМІ

янукович, віктор янукович, олександр янукович, син януковича
Фото: LIGA.net | Олександр Янукович

Суд вважає, що в кримінальному провадженні, в якому фігурував Янукович-молодший, нібито відсутні підозрювані.

Вищий антикорупційний суд нібито скасував арешт рахунків у чотирьох банках сина президента-втікача України Віктора Януковича — Олександра Януковича. Про це йдеться в рішеннях суду від 2 і 8 квітня.

У документах не повідомляється прізвище фігуранта, але, за даними "Українських новин" і "Головкому", йдеться саме про Олександра Януковича.

Нібито арешт знятий з рахунків, які були відкриті у "Всеукраїнському банку розвитку", "Українському бізнес банку", "Першому українському міжнародному банку" і "Промінвестбанку". Суми, які знаходяться на цих рахунках, не уточнюються.

Суд вирішив, що в кримінальному провадженні відсутній підозрюваний, до якого може бути застосована конфіскація майна як вид покарання.

Арешт майна Олександра Януковича як захід забезпечення цього кримінального провадження не відповідає своєму призначенню. Крім того, нібито справа Януковича була виділена в окреме провадження.

ВАКС вжив такі рішення за клопотанням адвоката Єгора Воротинцева.

Слідство підозрювало Януковича в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

Раніше Вищий антикорупційний суд зняв арешт із будинку, який нібито належить "коханці" Віктора Януковича Любові Полежай. Будинок був заарештований нібито через те, що Полежай жила з Януковичем. Право власності вона отримала 24 грудня 2013 року, під час Євромайдану. Арешт на нього наклали в 2015 році через те, що будинок міг належати власне Януковичу або бути купленим на державні гроші.

Нагадаємо, посли Європейського союзу 3 березня погодили продовження персональних санкцій проти колишнього президента України Віктора Януковича, а також людей з його оточення.

Дію обмежень продовжили до 15 вересня 2021 року для 177 осіб і 48 субʼєктів, яких звинувачують у підриві територіальної цілісності. Окремим рішенням європейські посли збільшили термін дії санкцій проти Віктора Януковича і ще сімох людей, враховуючи сина екс-президента — Олександра.